Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha altatódalt vagy egyéb,...

Ha altatódalt vagy egyéb, nyugtatónak szánt dalt hallok, elkezdek sírni, mint akinek anyját-apját megölték. Ez vajon mitől lehet?

Figyelt kérdés
Minden daltól, ami mások szerint kellemes és nyugtató, attól nekem elerednek a könnyeim és nem tudok vele mit kezdeni, teljesen elvesztem a kontrollt, amióta csak az eszemet tudom, vagyis gyerekkorom óta, de nem tudom kötni semmilyen eseményhez. Ide tartozik pl. minden "babaringatós" vagy ahhoz hasonló dallamú zeneszerzemény. Szerintetek mi lehet az oka, illetve mit lehet ez ellen tenni?

2020. máj. 9. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet oka a kimerültség, fáradtság, depresszió, szomorúság. Lehet alaptermészetileg vagy introvertált, esetleg befeleforduló és így adod ki magadból a terheket? Ha jól esik akkor megkönnyebbülsz, és az segít a szorongás oldásában. Ha nem esik jól, egyszerű, ne hallgasd. :D
2020. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, kerültem is páros lábbal mindig, de most születtek gyermekeim, akikkel az édesapjuk imádja hallgatni az efféle zenéket, én meg közben azt sem tudom, hova menjek a lakásban, ahol nem hallom.
2020. máj. 9. 21:04
 3/6 anonim ***** válasza:
Teraszra egyet levegőzni és nézni a csillagos eget :D
2020. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Varjunk. Nagyon sok olyan relaxacios zene van, amitol en inkabb arra erzek kesztetest, hogy eret vagjak. Van siman giccses gagyi, es olyan is, mintha mar meg lennek halva es az univerzumban kovalyognek. Egy samandobolas, utemes zene nyugtat meg.

Nem biztos, hogy a keszulekedben van a hiba. En ezeket kerulnem, ugyanakkor dinamikus relaxacios zenet, mantrat keresnek Youtube-on. Meditative Mind csatornan peldaul.

2020. máj. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Ja, igen... A gyerekek apja. Akkor ot kene kicsit meggyozni. Ne szurjon ki mindannyiotokkal.
2020. máj. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Egy samandobolas, utemes zene nyugtat meg."


Pontosan, engem is! Közben belehallgattam a Meditative Mind videóiba, és azok tényleg ezerszer értelmesebb zenék, mint a legtöbb meditációsnak szánt szerzemény.

Köszönöm szépen a válaszokat!

Közben egyébként elgondolkodtam, mitől lehet ez a sírás olyankor, és rájöttem, hogy valószínűleg gyerekkoromban azokat a zenéket hallgattatták velem, amikor nem voltak ott, vagyis egy kalap alá vettem az elhagyatottsággal. Most már tudom hogy felesleges összekötni a kettőt. Ezt csak azért írom le, hátha valakinek egyszer jól jönne ez a megoldás.

2020. máj. 14. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!