Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár hónapja megismerkedtem...

Blackness1970 kérdése:

Pár hónapja megismerkedtem egy helyes sráccal, akiről kiderült hogy paranoid skizofrén. (perzse nem úgy hogy elmondta) Ti mit csináltánok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2020. máj. 10. 16:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
4%
Gyere vele össze. Hihihihihi.
2020. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
71%
Azt is lehet, igen. De nagyon meg fogod bánni. Ez a betegség 90%-ban párkapcsolatra alkalmatlanná teszi a beteget. Ő nem is érzékeli, hogy baj van, te meg csak annyit látsz majd, hogy hirtelen nem vágja a körmét, nem mossa ki a fehérneműjét, és nem fogja érdekelni, amit ezekről mondasz.
2020. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
8%
kamu kérdés
2020. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
51%
Vagy esetleg kárt tesz benned vagy bárkiben. Sajnos sok olyanról hallottunk, hogy kezelt skizofrén hirtelen pszichotikus lett újra és lemészárolta a caaládját.
2020. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
13/14. Nem kamu a kérdés. Miért gondolod hogy az? Én nem is vettem észre semmit, annyi az egész hogy valamiért kicsit furcsa. Bárcsak kamu lenne. Az a baj tudod, elkezdték nekem mondani hogy ilyen bolond meg olyan. Ehhez meg szerintem nincs joga senkinek, mert a betegséget senki sem akarja.
2020. máj. 10. 20:47
 16/26 anonim ***** válasza:
57%
Én a te helyedben eltávolodnék tőle. Azért is, mert nem mondta meg, hogy miért volt kórházban, hisz ez általában nem titok azok között, akik kedvelik egymást. Ha a gyógyszert nem szedi rendszeresen és nem látogatja a pszichiátert van rá esély, hogy bekattan, aztán nézhetsz.
2020. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
55%
Hát lehet, hogy kell az életedhez ez a tapasztalat, hogy elmebeteggel járj. De úgy kikészülhetsz mellette, hogy a végén pánikbeteggé válsz.
2020. máj. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
93%
Azt is tudnod kell, hogy a paranoid skizofrénoknál előfordul, hogy bizonyos személyekről minden előzmény nélkül elkezdik úgy gondolni, valami felsőbb hatalom megbízásából kémkednek utánuk. Ha bekerülsz ebbe az ellenséges körbe, szabályosan üldözni kezdhet. Esetleg ha szakítani akarsz vele, vagy valamit nem teszel meg, amit kér. És hát mint skizofrén, nem büntethető olyan tettekért, amiért másokat lecsuknak. Most már nem létezik olyan, hogy elmebeteget végleg bezárnak. Ha rád kattan, mert kiborul, elképzelhetetlen dolgokat is tehet.
2020. máj. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Már mondtam hogy nem lehet köztünk semmi, jót beszélgettünk, de egy kapcsolat nem erről szól hogy szépen mosolygunk egymásra aztán ennyi. Egy jó kapcsolathoz sok mindenre szükség van. Azt is elmondtam hogy minden kapcsolat jól indul általában, de később nem minden esetben marad igy. Persze hogy nem tudtam meggyőzni. A lelépést nem tudom megoldani mert nem lakunk egymástól messze, napi szinten látjuk egymást, pl bevásárláskor stb.
2020. máj. 11. 10:12
 20/26 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy nem vetted észre egyből... Akkor lehet, hogy nem olyan súlyos, vannak fokozatok. Lehetnek jobb esetek is. Szerintem az ő állapotára is érdemes odafigyelni, ronthat az állapotán pl. egy durva szakítás. Lehetnétek csak barátok.
2020. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!