Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pár hónapja megismerkedtem...

Blackness1970 kérdése:

Pár hónapja megismerkedtem egy helyes sráccal, akiről kiderült hogy paranoid skizofrén. (perzse nem úgy hogy elmondta) Ti mit csináltánok ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

2020. máj. 10. 16:26
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

20/20.

Mindenképpen érdekel az állapota, nem szeretném ha rosszabbul lenne, isten ments. Az hogy nem vettem észre egyből, lehet azért is van mert tudomásom szerint tavaly volt kórházban és ott beállíották gyógyszeresen, igy csak annyit látni hogy kicsit fura valamiért. Nem beszélt az állapotáról, így ő úgy tudja, hogy nem tudom, mi a helyzet. De ez is rossz, ez a hallgatás, amikor én az őszinteség, nyíltság híve vagyok.

2020. máj. 15. 09:15
 22/26 anonim ***** válasza:
74%

Én is skizofrén vagyok (bár nem paranoid). Nagyjából minden oké, van évente egy-két hét, amikor szét vagyok esve, de ennyi. Egyébként csak az veszi észre rajtam, aki tudja, hogy mit figyeljen.


3 éve van barátnőm. Nem tud erről az egészről semmit. Néha el szeretném mondani, de nem merem. Csak olvasd végig, milyen válaszok jöttek erre a kérdésre is, és meglátod, miért nem. Úgy beszélnek rólunk, mintha nem is emberek lennénk, vagy nem érdemelnénk meg a boldogságot.

2020. máj. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Dorci1999 ***** válasza:
82%
Én járnék vele ha jól kijövünk. Csak azért mert valami olyan baja van amiről nem tehet, nem szakítanék vele. Csak ha már nagyon elfajzott a helyzet. De nem biztos hogy rossz vége lesz. A lehetőséget meg kell adni. Nem csodálom azt sem hogy nem volt őszinte veled, amikor bármiféle pszichés betegségről van szó legtöbb ember csípőből ítélkezik.
2020. máj. 22. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos észrevettem az ítélkező megjegyzéseket. Egyből jön a hülye duma hogy bolond vagy közveszélyes és mindez úgy hogy nem is tudják miről beszélnek, vagy próbálnák megismerni az adott problémát. Örülök kedves 22/23. hogy jól vagy, és sok boldogságot kívánok a barátnőddel. Tudom, hogy mikor megy orvoshoz, azt is hogy mit kap. Érdekes hogy ő azt nem tudja hogy mindent tudok. Gondolkodtam hogy elmonjdam e. Nemhiszem hogy elmodom. Majd ő elmodja, ha akarja.
2020. máj. 25. 07:06
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítélkezés, hanem az igazság: volt osztálytársam paranoid skizofrén. Ránézésre és viselkedésre sosem gondolta volna róla senki sem. Visszahúzódó, magának való ember volt. Hirtelen úgy bekattant, hogy nekiment a szüleinek, az autókulcsot ellopta az apjától, Bp-n találták meg, katatón állapotban. Semmire nem emlékezett. Kórházban volt sok hónapot. Úgy tünt kialakul vmilyen betegségtudat, de kiderült nem. A gyógyszerei ellenére ismét bekattant, a rendőrség kereste, és oda volt írva a kőrözéséhez hogy ön és közveszélyes. Megtalálták. Haza hozták. Kórház. Otthon van már egy ideje, de bizarr fotókat posztol a fb-on. Kigyúrta magát,és karatézik. A skizofréneket el is tiltják a számítógéptől és a tv-től is, mert ha jön a kattanás, akkor azt a tv-ből és számgépből érkező ingerek is kiválthatják. Sőt! Az ad nekik utasítást bizonyos dolgokra. Úgyhogy nem. Felejtsd el, beszélgess vele de csak egy bizonyos határig.
2020. dec. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem mostani a kérdés, de hátha látja valaki. Tavaly volt dolgom ilyen kapcsolattal és volt kolléga esetén kb ugyan ez történt. Betegség tudat sokszor nincs, ha véletlen nem szedi a gyógyszert, hangokat hallanak, amik beadják nekik a sok marhaságot, pl én beépített ügynök voltam a hangok szerint, aki ártani akar. Meg akarta ölni magát, mert ezt mondták neki a hangok folyamatosan. Jobb kimaradni az életükből. Aki válaszoló írt, hogy ő is hasonló beteg, annak annyi, hogy Te tudod magadról, hogy mi van és gondolom figyelsz, hogy rendesen szedj gyógyszert is, mert nem tagadod magad előtt sem a problémát. Kitartás, ugyan olyan emberek vagytok, de sajnos van amelyik típus veszélyes lehet, ha nincs jól oda figyelve.
2022. ápr. 10. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!