Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavaros vagy skizofrén?

Bipoláris zavaros vagy skizofrén?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem hallucinált, hangokat hallott, azt hitte, hogy meg akarják ölni, bántani akarják a családját stb. Furcsán viselkedett, néha normális volt, néha teljesen bezárkózott és nem lehetett vele beszélni. Bekerült a pszichiátriára, és miután hazajött pár hétre rá mentem el hozzá és megkérdeztem hogy milyen betegsége van, mit szed. Frontint és ripedont írtak fel neki és azt mondta hogy bipoláris zavara van.


Igazából a kérdésem az lenne, hogy a bipoláris zavaros betegek is hallucinálhatnak? Mert a tünetei alapján inkább skizofrénnek gondoltam volna.

Vagy igazából skizofrén, csak nem akarta elmondani nekem? A gyógyszerei mellett is hallucinálhat? Mennyi figyelmet kéne fektetni egy ilyen betegre?



2018. márc. 11. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
A gyógyszer nem jelent megoldást.
2018. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem.
2018. márc. 11. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bipolárisoknál is van pszichózis amikor elég hasonló dolgokat tapasztalnak, mint a skizofrének. Legalábbis én így tudom.
2018. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ritkábban főként súlyos esetekben bipoláris zavarban szenvedőknél is felléphetnek pszichotikus epizódok. Gondolom egyéb kísérőtünetek alapján állapítható meg hogy skizofrén vagy sem, de ezt csak szakember tudhatja igazán. Az már más kérdés hogy már engem diagnosztizáltak bipoláris zavarral, aztán a következő szakember meg nem. Valószínűleg tényleg nem vagyok bipoláris.

Eleinte a gyógyszerei mellett is hallucinálhat, de a ripedon egy antipszichotikum, ha működik nála és beállítják a megfelelő dózist akkor nem fog hallucinálni.

2018. márc. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

A bipoláris az olyan,mint én. Egyszer nagyon felhangolt,meg jókedve van,máskor pedig a valóságot látja és megölné magát,annyira reménytelennek lát mindent.

Szerintem ő nem az.

2018. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
2018. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet skizofrén. Ha vannak mániás és depressziós epizódjai, akkor skizoaffektív zavar, de a bipoláris nem fedi a tünetegyüttes egészét. Vagy tagadja és nem ismeri be a helyzetet(tipikus alaptünet), vagy az orvosa nem tudja, hogy mit csinál.
2018. márc. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!