Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik barátom kérdezte:...

Az egyik barátom kérdezte: lehetséges 20 kg szárazjéggel öngyilkosságot elkövetni? (Részletek a leírásban) [Kérem a moderátorokat, hogy ne töröljék újból a kérdést, ugyanis a megfelelő helyen tettem föl. ]

Figyelt kérdés

Van nekem egy barátom. Az illető 29 éves. Sajnos az illető élete teljes mértékben romokban hever. Nincs senki és semmi, amiért élni akarna. (Állítása szerint a saját apja cseszte őt el így, aki a prostituált anyjától szakította el őt, és aki gyerekkorában sokat verte és terrorizálta.)


Én ezt az illetőt kb. 10 éve ismerem, azelőtt őszinte természetrajongó volt, egy időben segédkezett önkéntes alapon kutyamenhelyen is (ugyanis őszintén szerette a természetet és az állatokat).


Én ezt az embert őszinte jóbarátomnak tekintem (és ő engem szintén, hiszen a 10 év alatt én voltam az, aki őt a leginkább támogatta lelkileg.)

Viszont az utóbbi néhány évben nagyon megváltozott.

Bezárkózott, passzív lett, "befásult". Már nem érdekli őt senki és semmi.Egyetlen szenvedélye csupán az alkohol és az internet.


Viszont nemrég volt egy téma, amiről elkezdtünk beszélni.

Nevezetesen erről:

[link]

https://www.youtube.com/watch?v=OGdbphOo9TI


Ezek után ő megkérdezte, hogy lehetséges 20 kg szárazjéggel öngyilkosságot elkövetni?

Én erre azt válaszoltam, hogy „nem tudom”.

Az az igazság, hogy azelőtt is voltak öngyilkos gondolatai, de egyszer nekem ő őszintén bevallotta, hogy fél a haláltól és a fájdalomtól és így fogalmazott "legalább a halál pillanata legyen fájdalommentes, ha már az élet nem volt az".


Tehát én ezért sem gyanakodtam idáig semmi rosszra. Ugyanis nem tudom elképzelni, hogy egy olyan ember kövessen el öngyilkosságot, aki nevezetesen „fél a haláltól”. De a mi beszélgetésünk a „szárazjégről” kb. négy napja történt. Azóta hiába írtam rá facen, nem válaszolt, de még csak meg sem nézte, amit válaszoltam (annak ellenére, hogy többször láttam őt idáig a chaten sktív állapotban).


Kérdés: Kezdjek aggódni? Elképzelhető, hogy a barátom 20 kg szárazjéggel akar véget vetni az életének?

Mit gondoltok? Lehetséges, hogy a barátom "butaságot" csinált (vagy legalábbis arra készül)?

Csak kíváncsiságból: Tényleg lehetséges, hogy mondjuk kb egy kis légterű autóban (pl. egy régebbi Opel Astrában – a barátomnak legalábbis ilyen kocsija van) öngyilkosságot elkövetni úgy, hogy az ember betesz kb. 20 kg szárazjeget és ő maga így ül be az autóba?


2020. máj. 10. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ha összegyűjti a széndioxidot valahogy, és beledugja a fejét, akkor nyilván lehet.
2020. máj. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

# 1

Én arra gondoltam, hogy valaki mondjuk beleszór a saját autójának a zárt légterébe kb. 20 kg szárazjeget, és az illető így ül be az autóba.


A kérdésem: Lehetséges hogy ez a cselekedet halálos legyen?

2020. máj. 10. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

nem akarlak bántani, de ez a hozzáállás felháborító

tudom, hogy kábé mindenki így gondolkodik, hogy "áh, úgysem teszi meg", de nem kellene ezt ilyen könnyelműen venni, mert itt életekről beszélünk, és túl nagy kockázatokat vállalunk az apátiával

egy öngyilkosságban mindenki felelős, aki az illető környezetében volt, olyan, mintha ő felkötötte volna magát egy fára, és mi közös erővel rúgnánk ki alóla a széket

és hogy kezdj-e el aggódni? már akkor el kellett volna kezdeni az aggódást, mikor az öngyilkosság felmerült

soha semmilyen esetben nem szabad félvállról venni

2020. máj. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
hívd rá a mentőt. Az orvosok majd eldöntik, hogy mennyire akar öngyilkos lenni
2020. máj. 11. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem hagyd ezt a kérdést és szerezz neki valamyilyen állatot hátha érte lesz értelme élnie :)
2020. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi lett a történet folytatás?
2020. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rég a lakására kellett volna menned és megölelned és beszélni vele egy őszintét és arról, hogy ez nem mehet így tovább és mi legyen a továbbiakban (pszichiatria).
2020. nov. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!