Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az, hogy egyesek a...

Miért van az, hogy egyesek a szerelem hatására öngyilkosságot követnek el?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem,kicsit fura ez.
2019. ápr. 18. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Talán mert depressziósak ès úgy èrzik, egyedül nem teljes emberek.
2019. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
A szerelem (is) öl, butít, nyomorba dönt. Egyesek teljesen meg tudnak zavarodni. Komoly férfiakból pincsikutya lesz, vagy a nyámnyila végre összeszedi magát. A világ linkjéből klassz családapa, stb, stb.
2019. ápr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Leírom neked hogy miért! Egzisztenciálisan egy totális 0 az életem. Szenvedélybeteg vagyok, és ez miatt nem tudok dolgozni - mert elba... a pénzt. Ezért 30+os létemre szüleimmel élek a mamahotelben.

Erre bejött a képbe egy "társ" akibe beleszerettem. Viszont idővel őt is belekevertem 1-2 függőségbe, és ez miatt elvesztettem.

Ezután visszakerültem szépen a régi életembe ami nem vezet sehova. Nincs annyi önállóságom, belső erőm, akaratom hogy ebből az egészből ki tudjak mászni!

Nem miatta akarom kinyiffantani magam, hanem azért mert ilyen az életem. Ezt én csináltam, és nekem kéne helyrehozni de képtelen vagyok rá!

Egy rövid időre éreztem valamit.., hogy milyen benne lenni egy párkapcsolatban - és azóta ez kiba... hiányzik. Mert már tudom hogy milyen.., és tudom milyen nem lesz soha.. Nekem ez a történetem.

2019. ápr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: Előbb-utóbb meghalnak a szüleid, és akkor kénytelen leszel a magad lábára állni.
2019. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 4

Ez csak akkor áll - ha ők halnak meg előbb. De mivel egy ilyen kérdésre válaszoltam.., szerintem nem értetted meg a lényeget..

Amúgy meg nem leszek soha "kénytelen" semmit csinálni mert lehetek pl csöves is vagy ilyesmi.. Ebből is van már kis tapasztalatom.. De valószínűbb hogy előbb-utóbb megmenekülök..

2019. ápr. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Másrészről a szerelem számomra csak egy katalizátor volt. Az utolsó dominó a sorban, ami talán a végső lökést adta, és beláttam végre hogy milyen nyomi életet élek. Ezt látni, és mégsem tenni semmit, pedig oda vezetett hogy gyűlölöm magam. Ez néha átbillen egy ponton, és irányíthatatlanná kezd válni..

De nem a szerelem a hibás na. Hanem én vagyok. Csakis én!

2019. ápr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maltodextrin ***** válasza:

A veszteség gyásza miatt.

Mert elhiszik, hogy az életben soha többé nem lesz más akit így tudnának szeretni.

Talán azért, mert elhiszik: kettejük között túl szép és boldog volt minden ahhoz, hogy még egy ilyen adódjon a jövőben.

A fizikai szenvedés miatt, a gyomrukat mardosó félelem vagy a sajgó lélek miatt.


A hirtelen rászakadt magány elviselhetetlensége miatt.

A kegyetlen kétségbeesés és a sötétség miatt ami helyett egykor boldogság és világosság volt.


Nem mindenki tudja megemészteni.

Akik meg tudják, azok sem jönnek ki belőle úgy, hogy ne sérülnének.

2019. máj. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!