Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ez, és mit lehetne...

Mi lehet ez, és mit lehetne ellene tenni? Feledékenység, dekoncentráltság főleg.

Figyelt kérdés

Lelkileg eléggé frusztráló időszakban vagyok. Többször van olyan, hogy elhatározom, hogy csinálni fogok valamit, és elindulok, hogy megtegyem, és elfelejtem, mit akartam csinálni.

Sokszor van, hogy a számítógépen elindítok egy alkalmazást és lassan nyílik meg, és mire megnyílik, el is felejtem, hogy megnyitottam. Vagy, belépek egy weboldalra hogy ott megnézzek valamit, de mire belépek már nem tudom, mit akartam megnézni. Vagy leteszek valamit az asztalra és nem találom később, elfelejtem, hova tettem. Vagy teát főzök, akarok bele cukrot tenni, de a következő pillanatra elfelejtem ezt, utána újra ránézek a teára és eszembe jut, hogy cukor kell bele.

Szóval sokszor megvan a lendület, elhatározás, elkezdeném megcsninálni, amit akartam, de félúton elakadok.

Ez gyógyítható valahogy? Ez lehet a depresszió jele, és ha a depressziót kezelik, például antidepresszánssal vagy agysejteket serkentő gyógyszerrel, akkor ez javulhat? Vagy ez egy stabilabb, rosszabb állapot lehet ennél?

Vannak dolgok, amik frusztrálnak, nehezítik az életem, elkeserítenek, talán ezek is eleve elveszik a mentális energiám és emiatt vagyok feledékeny, dekoncentrált.


2020. máj. 11. 17:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Ginseng-et szoktak ilyen agyserkentőként szedni az emberek, de szerintem a levegőn kis futás is segítene. Szerintem lazítsd el magad, pihenj, próbálj nem koncentrálni erre. Ha nem változik, akkor emg menj orvoshoz, mert lehet hogy valami hiány van a szervezetedben (valamilyen vitamin) és pórolni kellene.
2020. máj. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!