Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági gondolatok...

Öngyilkossági gondolatok esetén pszichológushoz vagy pszichiáterhez érdemesebb fordulni?

Figyelt kérdés

2020. máj. 12. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

SAJÁT TAPASZTALATOK - NEM VAGYOK SZAKEMBER! (viszont mindkettőnél voltam)


A pszichológus beszél veled. Ő az, akiben megbízhatsz feltétel nélkül és bármit elmondhatsz, meghallgat valamint szaktudásán alapuló tanácsokat ad.


A pszichiáter az, aki röviden meghallhat, felírja a gyógyszereket és amikor új receptekre van szükséged, ellenőrzi az állapotod.


Ha még nem voltál pszichológusnál, én azt ajánlanám vele kezd. Valamint tarsd észben, hogy vannak ingyenes segélyvonalak, amiket a nap bármely pontjában felhívhatsz, ha baj van.


// Személyes vélemény, olyantól, aki túlesett öngyilkossági kísérleteken:


Ha végezni szeretnél Magaddal, mindent feladsz, és semmi nem izgat. Ergó, a világ minden ideje a tied. NE SIESD EL! Rengeteg időd van gondolkozni rajta, valóban megéri-e. Miután mindenki magamra hagyott, akit ismertem, én is megpróbáltam. Szerencsére sikertelenül. Hidd el (bármennyire hangozgazhat idegenül, nem ismerem a helyzeted), találni fogsz értelmet, amiért érdemes élni!


Ne add fel! Kitartást kívánok Neked, és minél hamarabbi boldogságot! :)

2020. máj. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ és a kedves szavakat!
2020. máj. 12. 17:08
 3/8 jeverezi ***** válasza:
72%
Én pszichiáterhez mennék!
2020. máj. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Senkihez. Azonnal megbélyegeznek, és ettől a cimkétől nem fogsz sohasem szabadulni. Saját tapasztalat.Egy 6 éve történt eseménynek máig tűröm/viselem a negatív következményeit, és a hivatalos helyeken azonnal ezzel kezdik, esélyed sincs új fejezetet nyitni az életedben. A kirendelt szakértőnél pedig mindegy mit mondasz, mindenkép lesz diagnózisod!
2020. máj. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
11%
Ilyesmivel a pszichológus foglalkozik, a pszichiáter az elmebetegeket kezeli.
2020. máj. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Imi988 válasza:
100%
Komoly öngyilkossági gondolatokkal, ha veszélyben van az életed, sürgősen feküdj be egy pszichiátriára. Ott fogsz találkozni pszichológussal és pszichiáterrel is.
2020. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Vannak itt tévhitek...

"A pszichiáter az, aki röviden meghallhat, felírja a gyógyszereket" -- nem igaz, pszichiáternél is van hosszabb, beszélgetős terápiára mód, de ha úgy ítéli meg, gyógyszer kell, fel tudja írni.

"Ilyesmivel a pszichológus foglalkozik, a pszichiáter az elmebetegeket kezeli." -- nem igaz, a pszichiáter mindenhez ért, amihez a pszichológus is, egyébként az öngyilkossági szándék is mentális betegség. Pszichológushoz is mehet persze, de az is tovább fogja küldeni pszichiáterhez, ha úgy ítéli meg.

Mindenképpen kérj segítséget, ne hallgass azokra, akik lebeszélnének róla.

2020. máj. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. máj. 20. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!