Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondom a pszichiáterek...

Ha elmondom a pszichiáterek vagy a pszichológusnak (mindkettőhöz járnom kell), hogy mindig az öngyilkosságra gondolok, bevitethet a pszichiátriára?

Figyelt kérdés

Jó lenne elmondani valakinek, de nem merem. Nem akarok még több gyógyszert sem szedni, letompítanak, zombi leszek tőlük és tanulni sem tudok, semmire sem tudok koncentrálni.

Ha elmondom az öngyilkos gondolatokat, önveszélyesnek tarthatnak? Vagy hazamehetnek? Nem akarok pszichiátriára kerülni



2019. szept. 24. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Simán bekerülsz.


De miért jár ez a fejedben? Hiszen írod, hogy tanulni sem tudsz a gyógyszerektől. Akkor csak van valami életcélod.


Mennyi idős vagy?

2019. szept. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Azért az, hogy öngyilkos gondolataid vannak még nem fogsz zárt osztályra kerülni. Ezt lehet ambulánsan is kezelni, de ehhez 80%-ban te kellesz, hogy egyáltalán meg akarj gyógyulni. Ha viszont már kísérletet is teszel akkor könnyen be fogsz kerülni.


Másrészt azért is lenne jó erről beszélni, mert lehet nem jók azok a gyógyszerek amiket szedned kell. Vagy ha a mostani orvosodban nem bízol meg, akkor keress másikat.

2019. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Nem feltétlenül kerülsz be. A meg akarok hallni mondatot ha jó a pszichológusod általában két kérdés követi. Hogyan csinálnád? És hogy tettél e már előkészületeket hozzá. Ha már megvetted a kötelet vagy a kést akkor természetesen bekerülsz. De ha csak arról fantáziálsz, hogy de jó lenne nem lenni de előkészületeket nem tettél, akkor nem.
2019. szept. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Az meg, hogy van életcélja nem jelenti azt, hogy nem akar meghalni.
2019. szept. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
86%
Nem. Tegnap voltam pszichiáternél, akinek elmondtam, hogy minden héten gondolok az öngyilkosságra. 13 éve egyszer megpróbáltam, ezt is megmondtam neki. Nem vittek sehova, itthon vagyok :-) Fel se merült ilyesmi.
2019. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nem! Én is mondtam neki hogy megölöm magam- a pszichiáteremnek, de nem vitetett be! Persze azt elmondta hogy ez nem helyes döntés. És bejegyezte hogy komolyabb öngyilkossági gondolataim vannak. Ennyi.
2019. szept. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Engem sem vittek be. Mondtam neki, hogy mostanában megint megtaláltak ezek a gondolatok, és mintha pengeélen táncolnék, tehát úgy érzem bármikor visszaeshetek. Még sírtam is. De semmi nem történt. Valószínűleg megkérdezte volna miért gondolkoztam ilyeneken, de én magamtól elmondtam neki.
2019. szept. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Úgy döntöttem, hogy el fogom mondani. Valakivel meg kell osztanom. Már felhalmoztam itthon gyógyszereket, ami elég lenne arra amire kell.

Ezt a részt nem biztos hogy elmondom, csak azt, hogy gondolok az öngyilkosságra. Hátha tudnak segíteni..

2019. szept. 25. 11:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Elmondtad? A felhalmozott gyógyszereket is el kell, az teszi konkréttá.
2019. okt. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!