Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne az állandó...

Hogyan lehetne az állandó irigykedéssel, utálkozással leállni?

Figyelt kérdés

hiába örülök a párom/barátaim boldogságának, szeretem őket egyszerűen elkap az ideg ilyen esetekben:

pl. barátaimnak sikerül a vizsga ami nekem nem, hirtelen elkezdem gyűlölni őket és sírni és őket hibáztatni. aztán persze lenyugszom és abbamarad

másik.. most kezd lazulni ez a vírus helyzet, a párom, barátaim kezdenek összejárni.. de nekem vizsgaidőszak van ezért nem tudok menni még jó pár hétig sehova.... hiába tudom és fogom fel az agyammal, hogy én választottam az egyetemet, érdekel, szeretem és jól akarok teljesíteni.. egy-egy ilyen kertiparty meghívás ahova nem tudok elmenni annyira felzaklat hogy elkezdek mindenkit gyűlölni hogy csak én szenvedek, mindenki másnak milyen jó, elegem van stb... sírok, hisztizek, a páromra ok nélkül kiakadok.

gyűlölöm ezeket a tulajdonságaimat.. és az a legrosszabb, hogy felismerem hogy ez nem oké, mégse tudok változtatni és egy-egy ilyen dolog ami nekem rossz másnak meg jó, amiből kimaradok annyira felidegesít és elszomorít hogy elmondani nem tudom.. hirtelen mindent utálni kezdek és szörnyű érzés, nem tudok megszabadulni tőle csak lecseng kis idő múlva..de addig szenvedés


2020. máj. 14. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Hagyd lecsengeni, csak ne mond ki. Ne mutasd kifele, hogy neked ezek a dolgok nem tetszenek. En is ilyen vagyok, utalom ezt magamban, de elnyomom, nem mutatom masoknak, hogy peldaul ha valakinek rossz, akkor az elso erzes ami elkap az a karorom, es csak utana jon elo belolem az empatia es a szomorusag.
2020. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Meg kell tanulnod egészségesen megélni ezeket az érzelmeket. Például simán elmondhatod, hogy irigy vagy, amiért a másiknak sikerült a vizsga, ebben nincs semmi rossz. De inkább kérj segítséget tőlük.

A kertipartinál pedig mondd meg az illetőnek, aki tartja, hogy mennyire szeretnél ott lenni, és kérdezd meg, hogy van-e esély arra, hogy a vizsgáid után is lesz egy ilyen, ahol már te is jól érezheted magad.

Nincs gond azzal, ha vannak negatív érzelmeid, mindenkinek vannak. A kifejezésük, ha jó módon teszed, rajtad könnyít, és másoknak sem okozol semmi sérülést vele, ellenben a kontrollálatlan dühvel.

2020. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem vagy véletlenül borderline? En az vagyok es az irigykedés, az utálat érzés, ha valakivel valami jo történik nagyon jelen vannak. Hiszti es duhrohamok szinten. Nárcisztikus is vagyok, ez a borderline melle gyakran párosul es úgy érzem nekem minden jár, a depressziom miatt nyilván sok mindenből kimaradok es gyűlölöm azokat, akik jól vannak es könnyen mennek nekik a hétköznapi dolgok, amik nekem nem... en meg semmilyen kezelést nem kaptam, mostani helyzetben nem is tudok pszichológushoz menni, de erre ez az egyetlen megoldás. Mar ha van ra egyáltalán.
2020. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hiába pontoztátok le az előzőt, borderlineként (én nárcisztikus nem vagyok) ugyanezt élem meg. Mondjuk nálam annyi van, hogy ha látom, hogy valaki megdolgozott érte, akkor igen is, tudok örülni a sikerének. Viszont ha valaki úgy szerez 5-öst, hogy végigpuskázta a vizsgát, vagy épp aranyásó, és a pasija alátol mindent, akkor elönt a düh.


Kérdező, gondolkozz el azon, hogy neked mi hiányzik. Klisé, de ha rendben lennénk magunkkal, akkor nem érdekelne, hogy másoknak mi hull az ölébe... Nem is figyelnénk oda rá.

2020. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki borderline, aki jobban megeli az erzeseit...
2020. máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván nem mindenki borderline... de amit a kérdező leírt, az nagyon túlmutat azon, hogy csak jobban megéli az érzéseit. En biztosan az vagyok, amiről sokáig fogalmam sem volt es nagyon sok a párhuzam aközött amit leírt es amin en is átmegyek, szóval nem a levegőbe beszélek. Így sem biztos, hogy az, annak baromira örülhet, ha nem az...
2020. máj. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5. Nyilván.


Azonban itt senki sem orvos. Nem mondtam, hogy egyértelműen az, de sajnos benne lehet a dologban. Ha megkeseríti a kérdező életét az irigykedés, mert oly mértékben jelen van, akkor meg érdemes lenne feltárni az okokat egy szakemberrel.

2020. máj. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!