Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bírom ennyire ezt? SOS

Miért nem bírom ennyire ezt? SOS

Figyelt kérdés
Először is, 17 éves fiú vagyok, és ma délelőtt nagyon nagy veszekedésem volt az anyámmal meg a nagymamámmal. Egyszerűen utálom azt a helyzetet, amikor tudom, hogy nekem van igazam, de ők mondják a hülyeségeket, vádolnak engem, elhordanak mindennek, és azt mondják amit ők akarnak, ami berögzült az agyukba! Én az ilyen embereket ki nem állhatom. És hát ma a nagymamámnak kb ilyeneket mondhattam: Utállak, gyűlöllek, rohadj meg, f*kalap *g*i meg hasonlók! Egyszerűen annyira nem bírom hogy elhordanak mindennek, és hogy még esélyt sem adnak nekem, hogy esetleg lehet hogy nekem lenne igazam, hogy az nem igaz! aztán inkább felmentem, nagyon hangosan csuktam be az ajtót.. Most utána beszéltem anyámmal, hát megbeszéltük nagyjából, de még itt is mondtam hogy utálom a nagymamámat meg ilyenek.. egyszerűen olyan természete van, hogy csak neki lehet igaza, és amit más ember mond, az az egyik fülén be, másikon ki.. Sajnos ezt nem tudom hogy hogyan fogom megbeszélni a nagymamámmal.. Az is lehet sehogy, pont ezek a tulajdonságai miatt. Mi lehet a bajom? Miért nem bírom ennyire ezeket a helyzeteket, hogy ilyenkor embert bírnék ölni? Pont ezt beszéltük még anyámmal, mi lesz ha felnőtt koromban ilyen lesz, megölöm az adott embert? vagy mi az isten lesz?? Én már teljesen meg fogok egyébként bolondulni..

2020. máj. 16. 12:41
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és azóta is sírok megállás nélkül.. Nem tudom mi lehet velem, idegösszeroppanás?
2020. máj. 16. 12:49
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki ilyen hangnemben beszél veled, akkor az illetőt azonnal hagyd ott! Ezután tudatosan gondold át, hogy megéri egyátalán az adott személy meggyőzése, vagy nem. Ha igen a válasz, akkor követeled meg a normális hangnemet mégpedig úgy, hogy ha megint veszekedéssé fajulna a dolog akkor hagyd ott őket, ha pedig nem a válasz, akkor hagyd rájuk. A lényeg, hogy ne ösztönösen, hanem tudatos kezeld a helyzetet. Ezt gyakorolni kell, ezért ne várd egyből a sikert. :)
2020. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos én úgy gondolom nem velük van a baj, hanem velem, elég súlyosan. Olyan vagyok mint egy állat, ösztönösen cselekszek sajnos. Fogalmam sincs miért. Utálom hogy tudom hogy nekem van igazam, de csak mondják a hülyeségeket meg hogy milyen egy hülye vagyok és semmire se vagyok jó! Hát én ettől a hajamat tudnám kitépni! Na jó, még a nagymamámmal is van baj, de egy 70 évest én nem tudok már megváltoztatni! Borzasztó személyisége van. De anyámmal is ilyen! Anyámat is úgy bántja meg, hogy szépen mondja a dolgokat, szép hangsúlyban meg minden, és hirtelen úgy megdöf téged egy beszólással hogy azt se tudod hol vagy! BORZALMAS! Most volt az első hogy ilyeneket mondtam neki, szerintem megérdemelte..
2020. máj. 16. 13:20
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem csak fiatal vagy még, azért vagy ennyire impulzív. Tinikoromban én is gondolkodás nélkül veszekedtem, ha úgy gondoltam, nekem van igazam. Ahogy idősödsz majd rájössz, hogy felesleges. Ahogy te is mondod, azért mert felidegesíted magad, káromkodsz, ordibálsz, a másik ember nem fog megváltozni. Ha meg hirtelen felindulásból elkövetsz valamit, azzal megint saját magad hozod kellemetlen (vagy rosszabb) helyzetbe. Engedd el a füled mellett, a felesleges feszültséget meg próbáld meg sporttal levezetni. És akárhányszor ilyen gondolataid vannak, végy egy nagy levegőt, és gondolj arra, mit érsz el egy újabb kirohanással. Valószínűleg nagymamád jót szórakozik, hiszen elérte a célját (ha igaz amit írsz róla), te pedig nem jutsz semmivel előrébb.

A másik pedig: nem kell mindig igazad legyen. Bosszantó, de néha jobb elengedni a dolgokat - főleg amikor ennyire rugalmatlan emberekkel beszélsz. Bár kíváncsi lennék, miről is van szó - lehet mindannyiótoknak igaza volt valamennyire, sajnos eléggé egyoldalú a leírásod.

2020. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Kontrollálni kell a dühödet. Ezt tudatosan lehet. Ha úgyse tudod meggyőzni felesleges vitába szállni vele, csak jól felidegesíted magad. Igazából beszélgetni se ha nem muszály nagymmáddal ha ez egyáltalán megoldható. Ha rákezd menj ki a szobából. Úgyse egyeztek semmiben, nem fogod tudni meggyőzni, felesleges vitába szállni.

Hülyén hangzik de vegyél egy mély levegőt, számolj párat. Ilyenkor pillanatok alatt végigfut az agyamon hogy megéri-e a veszekedés. Nekem ez segít.

A sport is nagyon jó a feszültség levezetésére.

2020. máj. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak, nem, a nagymamám nem szórakozik ezen, vagy hogy mondjam. Ő nem azért veszekedik velem, mert az a célja hogy feldühítsen. Hanem az, hogy ő szerinte csak az a jó amit ő gondol. Amit más mond, vagy én, vagy az anyukám, az tökmindegy, az úgyis rossz! Förtelmes.. Hát igazából nagyon pitiáner dolgon vesztünk össze, nem is azon volt a hangsúly hanem azon ahogy feldühítettem magamat, meg az igazságtalanságon. A legkisebb problémán is amit elkövettem már én vagyok a leghülyébb meg hogy semmire se vagyok jó, semmihez se értek stb.. és az annyira rossz.. Most meg főleg, ott se voltak amikor történhetett ez a dolog... Na jó elmondom, van egy kiskutyánk, elvittem pórázzal sétálni, és elkezdte utána húzni a lábát, gondolom fájt neki, nem tudott lépni.. Én erre felkaptam és hazahoztam, és én lettem a hibás hogy a kutya belelépett valamibe.. persze utána kiderült hogy semmibe se lépett bele, fogalmam sincs mitől fájhatott neki.. Én mondom hogy semmibe se léphetett bele, ott voltam végig mellette, mivel póráz volt rajta, de végig se hallgatja, olyanokat mondott a nagymamám hogy hagyjál már, akkor miért húzta a lábát, meg hogy miért hazudok meg ilyenek.. Na és erre jött nekem a dühkitörésem, és elkezdem olyan csúnyákat mondani neki amit sose gondoltam volna hogy fogok neki.. Hát ezt váltja ki belőlem az igazságtalanság.
2020. máj. 16. 14:25
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom, lehet félreérthetően írtam le, de azokat a káromkodásokat én mondtam, nem a nagymamám, mielőtt félreértések lennének.. Hát igen elég borzasztó tudom, de fogalmam sincs, ösztönből jöttek ezek..
2020. máj. 16. 14:28
 8/11 A kérdező kommentje:
Jaj istenem, most meg ugye az a baj, hogy mostmár persze lehiggadtam meg minden, de túl gyáva vagyok elé álni, pedig muszáj lesz, majdnemhogy egy háztartásban élünk.. A veszekedésekben ezt utálom legjobban. Nem tudom, hogy fogja lereagálni. Elküld a fenébe, nem szól hozzám, vagy lehet oda se megyek.. Ti mit tennétek? Kb 20 perc múlva kell elmenjek otthonról, döntenem kell.
2020. máj. 16. 18:29
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kerülheted ki állandóan. Tudd le.
2020. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hat vegul nem is talalkoztam vele, nem tudom hol volt.. holnap meg családi ebéd, előre rettegek
2020. máj. 16. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!