Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség lehet ez?

Pánikbetegség lehet ez?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kis babám és azt vettem észre magamon mióta megszületett, hogy folyton az egészségemen aggódok, mindig azt hiszem van valami komoly betegségem. Most épp picit olyan mintha mindig bizseregnének a végtagjaim.

2020. máj. 25. 20:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hipohondria, pánikbetegségnél azért komolyabb tünetek vannak, nem mellesleg pánikol az embet...
2020. máj. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A pánikbetegség rohamokban jelentkezik, halálfélelem és bénultság jellemzi. Te csak aggódós lettél.
2020. máj. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A pánikbetegséges roham sokkal intenzívebb, egyértelműen tudnád ha az lenne. Amúgy én is hipochonder voltam, hiába mondták hogy nincs bajom, jó pár hónap volt ezt lejátszani magammal. Hozta magával a szorongást is, szóval nem lehet csak úgy megúszni a dolgot.
2020. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Pánikolok attól, hogy valami bajom van és mi lesz a gyerekemmel. Mi válthatja ki a hipohondriát? Mert tényleg a baba születése előtt semmi ilyen problémám nem volt. Köszi a választ.
2020. máj. 25. 21:19
 5/16 anonim ***** válasza:
Erről egy szakember többet tud mondani, mint mi, laikusok.
2020. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3. Válaszoló

Neked elmúlt ez? Te milyen betegségeket képzeltél, tüneteket produkáltál?

Köszi mindenkinek a választ 😊

2020. máj. 25. 21:24
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem pánik, ez szorongás
2020. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám ezt a szorongást legyőzni? Ha van valami tipp olyantól aki hasonló dolgon ment keresztül szívesen várom a választ. Orvoshoz nem szeretnék menni nem érzem még olyan súlyosnak a dolgot.
2020. máj. 25. 21:52
 9/16 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem volt huzamosabban pánikbetegségem. Volt egy-kettő pánikrohamom, ez ilyenkor végtagzsibbadásból, légzésnehézségből, nyomó érzésből az egész fejemben és ilyen burokszerű látásból állt. Elég intenzív volt, kb. 15 perc alatt tetőzött és el is múlt aztán. Nem gondoltam arra hogy meghalok vagy valami, mert addigra már olvastam eleget arról, hogy ez milyen. Nálam jobban dominál a szorongás (igen, még tart, bár nem olyan intenzív, mint korábban), főleg az egészségem miatt. Nekem is (mint sokaknak) a rák a nagy félelmem, beletelt pár hónapba amíg nem képzeltem be random rákokat. Persze voltak vizsgálatok, főleg magánúton és szerencsére nem igazolódtak be a félelmeim. Nekem is látnom kellett szerintem, hogy amit beképzelek az nem feltétlenül úgy is van a valóságban. A szorongásban a testi tüneteket nehezen viselem, ilyen az állandó rosszkedv, burokhoz hasonló látás, elidegenülés, belső feszültség, hiperérzékenység (pl. engem baromira irritálnak a hangok, de nem mondom kétszer hogy a fényre is érzékenyebb vagyok), szájszárazság, mélyebb hang, gombócérzés torokban. Lehet kihagytam még párat, ezek mind voltak eddig :D Ha van valami testi tünetem és nagyon figyelek rá, akkor megjelennek újabbak és ha nem parancsolok magamnak, akkor kezdődik az ördögi kör.


Nekem sokat segített, hogy irodalmat (könyvek főleg, a házipatika többet ártott eddig mint használt) olvastam a szorongásról, így azonosulni tudtam vele és azt is megértette velem, hogy ez nem egy ritka, legyőzhetetlen, halálos valami. Ez egy hosszú háború magaddal, légy türelmes, ne siesd el. Ha úgy esik jól, akkor sodródj napokig, ha pedig van energiád, akkor hagyd hogy kirobbanhasson belőled. Azt tedd, ami jól esik.

2020. máj. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú és részletes leírást akkor neked kicsit komolyabb volt a dolog mint nekem. Az internet csak rá tesz ha olvasok mindenfélét. Nekem is rákkal kezdődött, bőrrákot képzeltem de teljesen alaptalanul mert semmi bajom, voltam orvosnál. Most épp a zsibbadás miatt a sclerosis multiplexet “diagnosztizáltam” nem kéne neten olvasgatnom tudom, de nem tudom megállni😔
2020. máj. 25. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!