Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin emelésével ismét...

Sertralin emelésével ismét erősödhetnek a tünetek?

Figyelt kérdés

3 hónapja szedem a fenti gyógyszert 50mg-ot +mellé rivotrilt, 0,5-ös felét reggel.

3 napja emeltük 75mg-ra a sertralint, így szükségét érzem a rivó másik felének is délután, mert ismét erősített a kezdeti tüneteimen, amiért elkezdtem szedni (szociális szorongás, állandó szédülés, megőrülök érzés...stb)

Az lenne a cél, hogy a rivót elhagyhassam, azért emeltünk, mert nem éreztem elég hatásosnak az adagot, kellett a nyugibogyó mellé.

Szóval most egy ideig megint rosszabb lesz, aztán megszokom a 75mg-ot és jobb lesz? Van valakinek ezzel tapasztalata?

Köszönöm!



2020. máj. 27. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen ez nagyjából így működik. De hogy nálad mi fog bekövetkezni, azt nem tudom. De az tuti, hogy a rivónak ehhez nincs köze. Az nyugtató, és nem kell tőle félni. Orvos kezel, ő felügyel. Az én orvosom úgy adta: Reggel 100 mg os sertralin ( 2 hétig előzetesen fél adag ) és este 0,5 rivotril. 3 hónap után elhagytuk mind a két gyógyszert. Különben ilyen pici adagban, és orvosi ellenőrzés mellett még évek alatt sem lehet rászokni. Azt mondta a dokim, ha úgy érzem a rivóból egy felet ( a fél felét ) bevehetem.
2020. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sertralinból 50 mg nekem is kevés volt, 75 mg jó. Viszont - ha beválik - ne tedd le pár hónap után, mert visszaesel.
2020. máj. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. máj. 27. 20:41
 4/7 anonim ***** válasza:

én 100 mg-ot szedek, de az orvos szerint 150-200 is lehet a maximális adag.

3 hónap alatt hatnia kellett volna, de az 50 mg tényleg elég kevés, így emeléssel normális, hogy érzed ezeket.

2020. máj. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kevés a 75 mg is szerintem.

Minimum 100 kellene. Én 100 at éreztem és utánna 150 lett.

2020. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezek a gyógyszer adagok erősen beteg, és életmód függőek. Ha az utóbbin nem tudsz változtatni, akkor a gyógyszer magában nem sokat ér...
2020. jún. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De, a gyógyszer akkor is hat, ha az életmódja marad. Ez a gyógyszerek lényege, jó reggelt. A fájdalomcsillapító akkor is hat, ha attól még ugyanúgy megeszik egy édességet minden nap.

A másik hülyeség meg, hogy sokan még mindig mindenféle életmódhoz, meg "lelki" dolgokhoz kötik ezeket a betegségeket. Mindenkit utolérhet, átlagos emberekről van szó, akikkel átlagos - és persze időnként nem átlagos - dolgok történnek. Mint mindenki mással. Mégsem sikerül nekik megküzdeniük a mindennapokkal. Ennek bizony kőkeményen kémia (genetikai) oka van. A világ nem fog 1 emberhez alkalmazkodni, szélsőségesen más - sőt, mint láttuk ezzel az átlagtól ráadásul jelentősen eltérő - életet meg nem fog tudni követni az érintettek 99%-a.

2020. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!