Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a kényszeres...

Mit tegyek a kényszeres arcnyomogatás/körömrágás ellen?

Figyelt kérdés

Már régóta van egy ilyen problémám, hogy ha nyugalomban vagyok és belemerülök valamibe (pl. tanulás, filmezés) akkor öntudatlanul elkezdem nyomogatni és birizgálni az arcomon a pattanásokat, vagy akármilyen bőrhibát...Ugyanez a körömrágással (vagyis igazából a körmöm melletti bőrt szoktam rágni), meg a szám rágásával..

Mivel mostanában egyre többet tanulok, egyre többet csinálom ezeket és nagyon rossz, mert sokkal lassabban gyógyulnak meg a pattanások, a körmöm környékén tökre le van rágva a bőr, és hiába próbálok tudatosan odafigyelni hogy ne csináljam, mindig újrakezdem.

Nagyon zavar már, ilyen átmeneti megoldásokat próbáltam hogy rágózás meg festett körmök, de nem igazán segített.

Valószínűleg valami pszichológiai oka is lehet, meg ugye a megszokás...

Tippek?



2019. okt. 21. 00:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Foglald le kezeidet. Ha nálam dolgoznál autószerelőként, akkor biztos nem lenne kedved nyomkodni az arcod az olajos kezeiddel, vagy rágni a szutykos körmeidet. Meg lehetőséged sem lenne rá, mert tele lennének a kezeid szerszámokkal.
2019. okt. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sorstársad vagyok, mindíg széttrancsírozom a pattanásaimat, aztán heg marad utána. A körmömet nem rágom szerencsére.
2019. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!