Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Küzdött már valaki pszichés...

DyttaDetty kérdése:

Küzdött már valaki pszichés alapú nyelési problémával? Hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés

Két hete nem tudom lenyelni az ételt és az italt, szinte görcsbe rándul a torkom, amikor ennem vagy innom kellene. Abban az esetben, ha valaki vagy valami eltereli a figyelmemet, akkor simán lemegy az étel-ital.

Utána jártam a lelki okoknak, csökkent képesség bizonyos dolgok elfogadására. Munkanélküli lettem, az anyagi helyzetem kissé megroggyant, a terveim füstbe szálltak. Úgy gondolom, hogy ez lehet az, amit "nem tudok" lenyelni, legalábbis ez a tippem. Jobb pillanataimban, amikor nem szorongok, vagy stresszelek tudok normálisan enni, azonban hiába meditálok, próbálom elfogadni a megváltozott helyzetet, egyszerűen nem tudom megoldani ezt a nyelési gondot. Ördögi kör, mert amikor nyelek, már félek, hogy megakad a torkomon az étel, és megfulladok, ez még több szorongást okoz.



2020. jún. 3. 08:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Frontint szedtem rá, úgy szorított a torkom, hogy azt hittem megfulladok. Pár hét alatt lecsillapodott.
2020. jún. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én is voltam így. Egy hét alatt 5 kilót fogytam, mert csak folyadékot tudtam nyelni. Iszonyatos, mondhatom. A végén odáig jutottam, hogy a tápanyaghiánytól alig láttam, így halkonzervet turmixoltam le vízzel, és azt ittam... Ha nagyon elfajul, akkor szerintem szakembertől kérj segítséget.
2020. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, figyelmem kivul hagytam es fokozatosan elmult.
2020. jún. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Ha TV-zel, vagy nézel valamit ami lefoglal, akkor lemegy? Ezzel magadat bünteted, bántod, tudatosítsd magadban hogy te nem vagy hibás semmiért, és az önsanyargatással nem érsz el semmit. Tudom hogy te ezt tudod, de a tudatalattid így érez. Próbálj kibékülni önmagaddal.

Nyugtató és szakember jó lenne, kicsit segítene ellazulni.

Ha a vírushelyzet miatt juttottál ide, csak le szeretném írni, hogy nem vagy egyedül!! Ez csak ideiglenes.

Mihamarabbi gyógyulást kívánok!

2020. jún. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen,de én nem attól féltem hogy megfulladok hanem hogy nem megy le és kihányom nekem a víz se ment le. Volt olyan nap hogy este 7-kor ittam először. Itt nagyon beparáztam mert azért kaja nélkül el lehet éldegélni de víz nélkül elég hamar kórház lenne. Bevettem nyugtatót láttam hogy úgy enyhül,mert először mindenre gondoltam reflux,allergia miatt dagad a torkom szóval tényleg mindenre. Akkor elkezdtem azt csinálni hogy csak a számba tartottam a vizet és szépen kortyonként lenyeltem nem erőltettem magam túl de azért fél óránként 1-2 korty. Utána ugyanez a kajával,úgy voltam vele hogy ennél az önsorsrontásnál még az is jobb ha kiokádom az egészet. Először csak úgy ment ha csak egyedül voltam itthon és senki sem nézett. Ez volt két hete még előjön ez a félelem de már nem kell attól rettegnem hogy elvisz a mentő mert kiszáradok és enyhült a gombóc is.
2020. jún. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!