Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichés problémával nem...

Pszichés problémával nem lehetek (pécsi) orvostanhallgató?

Figyelt kérdés

Az imént láttam,hogy kötelező alkalmassági vizsgálaton kell részt venni, de ezt kizárólag a Pécsi Tudományegyetem esetében láttam, máshol nem.

Sajnos van "előéletem":szorongással küzdöttem régebben, komoly szereket szedtem, most is szedek nyugtatót. Ha jól sikerül az érettségim májusban,bekerülök ez alapján, az alkalmasságin mégis elbukhatok?


2016. jan. 13. 22:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt is vedd számításba hogy egy orvos emberekkel foglalkozik. Kellő türelemmel és megértéssel kell az emberekkel szemben viselkednie.


Persze lehetsz még kórboncnok, vagy laboráns, vagy olyan aki nem foglalkozik közvetlenül emberekkel de akkor a fizetésed is olyan lesz.

2016. jan. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Másik megoldás hogy megkeresed a megoldást a problémádra...
2016. jan. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én Pécsre jártam orvosira, na ez a vizsgálat kb. úgy néz ki, hogy bemész, történik egy szokásos orvosi vizsgálat, tüdőt szívet hallgatnak, hasat tapogatnak, vérnyomást mérnek stb. ezen kívül feltesznek pár kérdést, van e krónikus betegséged asthma, pajzsmirigy probléma és társai dohányzol-e, milyen rendszeresen iszol alkoholt bla-bla, ezen kívül pedig kell vinni nekik egy oltási könyvet amiben benne van a hepatitis B oltás igazolása, meg el kell menni tüdőszűrőre. Ennyi. Igazából formalitás az egész, a hepatitis oltás a lényeg.

Ilyen miatt, hogy te mondjuk Xanaxot szedsz még nyugodtan lehetsz orvostanhallgató Pécsen. :-)

2016. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 DyttaDetty válasza:

Ismerősöm borderline személyiségzavarral küzd. Pszichiáternek tanult, és ebben is dolgozik...

Lehetsz orvos.

2020. jún. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!