Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki folyton elfojtja az...

Ha valaki folyton elfojtja az érzelmeit, annak milyen következményei lesznek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 31. 02:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nah, én erről tudnék mesélni :(. Röviden annyit, hogy szerelmes lettem, és megpróbáltam harcolni ellene tudattalanul. Hogy miért tettem így, az elég hosszú lenne. Gyermekkoromban nagyon félős és zárkózott voltam, és rendkívül érzékeny, ami miatt nem mertem kinyílni. Ezért tudattalanul is ellene szegültem a saját érzéseimnek. Problémák is voltak természetesen a kapcsolatban. De az érzéseimet is elfojtottam, aminek az lett a vége, hogy majdnem pánikrohamot kaptam, amit lehet, hogy a cataflám okozott, amit a rosszulléteimre szedek, igaz, hogy nagyon ritkán, csak akkor sokat szedtem be. Ami köztudott, hogy egy idegösszeomlás előszele. Ezután mély depresszióba süllyedtem. Közben megtanultam közvetíteni az érzéseimet, és ki tudtam mutatni, mennyire szeretem, de ez már mit sem változtatott azon, hogy időközben pszichoszomatikus tüneteim alakultak ki, amik a mai napig néha kínoznak. Mondjuk a legrosszabb az egészben a mérhetetlen lelki fájdalom volt. Az egész kapcsolat miatt pedig cakkum-pakk egész életemre megsérültem, amiből hosszú évek kellennek, hogy kigyógyuljak majd.

Természetesen most csak röviden vázoltam a történteket, ennél sokkal bonyolultabb ez, én 170 oldalon keresztül írogattam le a naplómba a történéseket, amik ide vezettek. Most sem vagyok sokkal jobban, de korábban meg már jobban éreztem magam. Már lassan nyolc hónapja tart ez.

Ez csak az én bajom, de az érzések elfojtása akkor is megtörténhet, hogy ha elveszíted a szeretted.

Ha meg máshogy nem megy, segítséget kell kérni.

De egy a lényeg, hogy az érzelmeket jobb kimutatni, de az elfojtásának sosem lesz jó vége.

2010. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig az előző hozzászóló vagyok. 24 vagyok és L.
2010. júl. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy elfojtja az érzelmeit, attól azok még ott vannak és gyűlnek, gyülekeznek, egyre halmozódnak.

Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor egy nagy szekrénybe behajigálsz kacatokat. Nincsenek szem előtt, de a szekrényben gyülekeznek, és egyszercsak a szekrény nem bírja tovább, és kiborul az összes.

2010. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És amikor így "kiborulnak" az érzelmek, akkor mi történhet?
2010. júl. 31. 22:49
 5/12 anonim válasza:
100%

Minden baj bekövetkezhet.

ha jársz valakivel akkor lehet abból szakítás vagy egyszerűen azt mondja a párod hogy időre van szüksége.

ha a családdal van valami akkor abból vita, veszekedés, és szobafogság is előjöhet.

2010. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
76%

Hát igazából nekem nem sok ilyen esetem volt de amikor elfojtottam akkor elég sok problémám lett...nem szóltam senkihez sem szinte és már-már éreztem hogy magányos vagyok de nem ment hogy kitárjam mások elé az érzéseimet és ez az egyik szerettem elvesztése miatt volt ugyanis ő a barátom volt és öngyilkos lett és ezért inkább elzártam az érzéseimet és sokan próbáltak segíteni és mondjuk hogy még most is gyógyulóban vagyok...de elég sok idő kell hozzá még most is.úgyhogy azt ajánlom hogy valamennyire tárjátok kii az érzéseiteket de vigyázzatok hogy kinek és mennyi embernek

kicsit hosszú lett bocsi...

E16

2010. aug. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Elfojtás-kitörés elmélet... Ha olvastad az Édes Annát, tudod, miről beszélek... Súlyos következményei lehetnek. Nem mindig, de elég sokszor...
2010. aug. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden amit bent tartasz, az feszít. Minél több van benned, annál rosszabb.

Az elfojtásról komoly szakirodalom szól. Ennek egy a lényege, Káros!

2010. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A legdurvábbak a fizikai betegségek,immunredszergyengülés,depresszió,idegösszeomlás,öngyilkosság,pszichiátria...
2010. aug. 7. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
1 kedves idegöszeroppanás
2010. aug. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!