Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elhatároztam, hogy kevesebb...

Ha elhatároztam, hogy kevesebb xanaxot szedek, viszont az elvonási tünetek kibírhatatlanok, jobb, ha inkább beveszem, vagy szenvedjek tovább?

Figyelt kérdés
Nagyjából 5 hónapja kezdtem el szedni, amikor mar nem hatott a természetes altató, 3 hónapja mar nappal is kell, mert sokkal erősebb lett a szorongasom es a depresszióm... rosszabb napokon sajnos mar 1 vagy meg több mg-t is be kell vennem, különben megőrűlnek a duhrohamoktol, ha nem vennem be, szetvernem a szobám es magamat is bántanám. Mostanra mar az elvonási tünetek is borzalmasak, kezremeges, sírógörcs, omlik rólam a víz, kínoznak a kenyszergondolatok, olyan, minta lángolna az egesz testem. Elterelni a figyelmem nem tudom, mert a virus miatt nincs jelenleg munkám...
2020. jún. 8. 10:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak fokozatosan lehet leállni, de ha nem beszélted meg orvossal, nem érdemes; főleg, hogy úgy tűnik még szükséged van rá.
2020. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Probald meg termeszetes nyugtatokkal potolni. Ezt ugy ertem, hogy csokkented az adagot, de melle megiszol ket bogre citromfuteat, magneziumot veszel be, esetleg Valerianat. Ha elkezdesz sportolni, az is sokat segit. A lenyeg, hogy fokozatosan kell csokkenteni.
2020. jún. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
31%
A Xanaxot nem lehet magnéziummal pótolni. De a sportolás sem enyhíti az elvonás tüneteit. Aki ilyeneket ír gőze sincs mi ez.
2020. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
3 eve vagyok panikbeteg, pontosan tudom mirol beszelek. Nem lehet potolni, de akar placebo is lehet. Amugy sem art a magnezium az idegrendszernek. De ha mar ugyis benne vagy ebben a temaban, mit tanacsolsz a kerdezonek, hogyan veszelje ezt at? :)))
2020. jún. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha valaki le akarja tenni a gyógyszert nagyon lassan és fokozatosan szabad csak. Egyébként ő nagyon nincs jól, konzultálnia kellene az orvossal, nem hinném, hogy abban a fázisban van, hogy el kellene hagynia a gyógyszert, sőt...xanax amúgy sem depresszióra való gyógyszer. Egyébként 5 hónap szedés nem túl sok, ennél sokkal könnyebben le lehetne tenni, de mondom még egyszer, nincs jól.
2020. jún. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen, latom, hogy nagyon nincs jol, foleg az onbantalmazas ami sulyossa teszi ezt az egeszet. Erre lehet antidepi kene mar.
2020. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat, a héten megyek életemben először pszichológushoz, es bar valóban nagyon nem vagyok jól, meg sokkal rosszabbul vagyok, mint amit itt leírtam, kicsit megijedtem, hogy tényleg jo ötlet-e elmenni, mar most csak az lehúzott, hogy ti egyetértetek, hogy mennyire nem vagyok jól. Ha egy szakember mondja a szemembe, felek, hogy hogyan fogadom. A sportolás eléggé ki van zárva, eleve elég gyenge vagyok, de hónapok óta alig eszem, folyton szedulok, az ágyból alig tudok kikelni. Marad a xanax úgy néz ki, annak ellenére, hogy mar megijeszt, hogy mennyire függő vagyok.
2020. jún. 8. 16:37
 8/14 anonim ***** válasza:

Haziorvos irja akkor ezek szerint neked a Xanaxot?

Onmagaban a tuneteid egyebkent nem veszesek, a szorongas jol gyogyithato, az teszi sulyossa ezt, hogy azt irod bantanad magadat. Pszichologus rogton tudni fogja mit kell tenni, esetleg pszichiaterhez tovabbit, aki beallitja a gyogyszereidet es mar jol is leszel. Ne aggodj, nem vagy egyedul! Vannak ennel latszolag sokkal-sokkal sulyosabb esetek es meg azt sem minden esetben nyilvanitjak az orvosok durvanak.

2020. jún. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Talán inkább pszichiáterhez kellett volna menned, a pszichológus nem írhat gyógyszert, amire biztos szükséged lenne. De a terápia építő jellegű. Jó lesz.
2020. jún. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem háziorvos írta fel, valójában senki, magánúton szerzem be es így szedem mar hónapok óta...

De sajnos nagyon súlyos a helyzet, halmozottan mentális beteg vagyok, rengeteg gyerekkori traumával, egy szintén totálisan beteg, undorító állat “apával”, évek óta minden nap az ongyilkossagon gondolkodom. Először mindenképp pszichológushoz szeretnek menni, mert muszáj hosszasan beszélgetnem, mar előre látom, hogy pszichiátria lesz belőle.

2020. jún. 8. 17:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!