Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elhatároztam, hogy kevesebb...

Ha elhatároztam, hogy kevesebb xanaxot szedek, viszont az elvonási tünetek kibírhatatlanok, jobb, ha inkább beveszem, vagy szenvedjek tovább?

Figyelt kérdés
Nagyjából 5 hónapja kezdtem el szedni, amikor mar nem hatott a természetes altató, 3 hónapja mar nappal is kell, mert sokkal erősebb lett a szorongasom es a depresszióm... rosszabb napokon sajnos mar 1 vagy meg több mg-t is be kell vennem, különben megőrűlnek a duhrohamoktol, ha nem vennem be, szetvernem a szobám es magamat is bántanám. Mostanra mar az elvonási tünetek is borzalmasak, kezremeges, sírógörcs, omlik rólam a víz, kínoznak a kenyszergondolatok, olyan, minta lángolna az egesz testem. Elterelni a figyelmem nem tudom, mert a virus miatt nincs jelenleg munkám...
2020. jún. 8. 10:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hát az hiba volt, hogy saját kútfőből kezdtél gyógyszert szedni, ahogy sejtettem nem erre lett volna szükséged. Pszichiáterrel is hosszan beszélget az ember, de értsd meg, a pszichológus nem írhat gyógyszert!!!! Neked pedig kell!
2020. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Puffinlekvár ***** válasza:

Jobbulást és sok boldogságot,kedves kérdező! Megérdemled!

De ne hibáztass mást! A te gondolataid a te hozzállásod. Bocsáss meg apukádnak,a harag nem fog meggyógyítani. Nem kell vele tartani a kapcsolatot ettől függetlenül. Csak engedd el a múltat. Van értelme az életednek.Értékes vagy.

Azóta voltál orvosnál már? ^_^

2020. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de en meg a normális, semleges élettől is nagyon messze vagyok, a boldogságról pedig fogalmam sincs. Ő nem “apuka”, hanem egy életképtelen beteg állat. Szeritem a nőket véresre verő állatoknak nem lehet megbocsátani, leginkább börtönbe kellene őket zárni.

Voltam, es kiderült, hogy súlyos bipolaris depressziom van, borderline vagyok, illetve kenyszerbeteg es szorongok is. Egyből tele akartak tömni gyógyszerrel. Nem gondolnám, hogy ennyi mentális problémával érdemes egy percig is élni.

2020. jún. 26. 23:32
 14/14 Puffinlekvár ***** válasza:

Hogy ne lenne érdemes! :)

Köszi,hogy válaszoltál! Minden élet fontos és különleges, egyedülálló.

Hidd el,megkönnyebbülsz,ha megbocsátasz,akármilyen ember is! A múlt a múlt! Nem könnyű,de a fájdalmadat te tartod fenn,azzal,hogy nem engeded el és rágondolsz,fájdalommal,haraggal.Ha elengednéd,megkönnyebbülnél.

Meg fogsz gyógyulni. Tapasztalatokat,leckéket szerzrl,tudom,könnyű leírni,de sok mindenre képes vagy és leszel! Megállíthatatlan vagy! Ez most egy időszak,amiből ki fogsz lépni,túl fogsz jutni! Kívánom,hogy minél hamarabb történjen meg! Már ha elhiszed,hogy képes vagy rá, megtetted az első lépést!

Voltam úgy én is,hogy nem akarom tovább az életet! De az élet egy csoda! Sőt,barátnőm többször meg akart halni, szörnyű volt az az időszak. De összeszedte magát és mindent megvalósított,amit akart! Ma boldog ember! Erre te is és mindenki is képes!

Hidd el,hogy meggyógyulsz,hidd el,hogy képes vagy rá!

Boldog vagy te is! (Muszáj jelenidőben fogalmazni,mert a jövő idő távolra helyezi a kívánt állapotot,dolgot.)

Sokaknak volt szr gyerekkoruk! Sokakat vertek,nem szerettek,erőszakoltak meg,tagadtak ki,dobtak el, stb,rossz párkapcsolatok,gondolom,érted. Te nem az apád vagy,miért hajtogatod a tetteit? Miért hagyod,hogy pár rossz emlék a halált mutassa számodra a legjobb megoldásnak? Csakis te mondhatod azt,hogy befejezted a sebeid nyalogatását és elengeded a múltat! A múlton sem apád sem te sem senki nem tud változtatni! Elfogadod,ez volt, kész. Ma és holnap és azután ugyanúgy bármire képes vagy. Megteremteni a vágyott otthont, a boldogságot! A boldogsághoz nem kell csodás múlt,az most születik,a fejedben! Azzal a gondolattal,hogy hálás vagyok,hogy élek! Másoknak is vannak rossz periódusai. De te is fel tudsz állni és élni az életed,mert jelenleg a múltadat és pedig szikrázó napsütés van!

Büszke vagyok rád,hogy elmentél orvoshoz! <3 Büszke vagyok rád,hogy felvállalod a problémát! Büszke vagyok,hogy gyógyulni akarsz!

De amíg nem engeded el a múltat,a rabja vagy! Apukád lehet nem is gondol ezekre! A tetteiddel magad ellen nem bünteted. Ez a te életed,hangsúlyozom. Most rossznak tűnik. Talán máskor is fogod úgy látni,hogy egy rakás szr. Csakhogy te definiálod a valóságod,minden az,aminek te látod,tőled függ,minek látod.

Hangsúlyozom,ez most rossz. De ha valóban nem lenne érdemes élned,már nem élnél. Van célod, van értelmed! Nem érdemes úgy élned,hogy később azt érezd,elhalasztottam a rengeteg lehetőséget,időt.

Régebben nekem is voltak hullámvölgyeim, de próbálok meditálni és pozitív lenni. Rengeteget tanulhatsz és lehetsz boldog ember,ha te is így akarod.

Semmi önbizalmam nem volt,semmi életcélom. A családom lehúzott lelkileg és utáltam én is Apám, pedig ő csak elhagyott engem,nem bántott. Nem azt mondom,hogy nincsenek tüskéim. De haladok, fejlődök. A helyedben kimennék napozni,a saját helyemben már megtettem. :)Jót tesz a gondolatoknak,testnek,mimdennek. Próbáld a szépet meglátni. Szeresd magad! Ne csak mert kell,hanem mert csodás,hogy létezel! Mert fantasztikus ember vagy!

Nekem önsegítőkönyvek rengeteget segítettek,visszaadtak valamit,amit elvettek tőlem.

Esetleg valamiben hihetsz,karmában,sorsban,Istenben.

Melletted vagyok! <3

2020. jún. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!