Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Merjek állami pszichiáterhez...

Merjek állami pszichiáterhez menni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, ma jutottam el arra a pontra, hogy a lehető leggyorsabban szükségem van a segítségre, de nem vesztegetném az időmet arra, hogy 10 perc beszélgetés után felírnak valami gyógyszert, aztán viszlát. Meg hallottam olyat is, hogy sokat kell várni, mire bekerülök. Mennyire kell ilyesmiktől tartanom?

Magánpszichiáter egyelőre az anyagiak miatt nem opció.



2020. jún. 15. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp merj menni, veszteni semmit se veszítesz vele.

És az, hogy mikorra tud neked időpontot adni na az egy másik kérdés már :/

2020. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az igaz, hogy a legtöbb helyen nagyon kevés idő jut a betegekre, így emiatt gyógyszert adnak már az első alkalommal, de szerintem nyugodtan elmehetsz, legalább nem érzed magad egyedül és reménytelenül. Jobb, ha kapsz valamilyen segítséget. Lesz egy diagnózisod, aztán azzal később akár el is tudsz menni egy magánorvoshoz. A gyógyszert meg nem kell örökké szedni. Ha nem válik be, nem kényszeríthetnek arra, hogy szedd.
2020. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Próbáld meg mindenképp. Másképp nem fogod megtudni, esetleg ha megírod, hol laksz és melyik dokihoz tartozol, és pont van itt valaki, akinek van tapasztalata.

Én eddig egyébként 3 helyen is voltam, Pesten és vidéken is, de ilyet, hogy "10 perc beszélgetés után stbstb" sehol nem tapasztaltam. A várakozási idő 1-2-3 hét szokott lenni első alkalomnál, ahogy én tapasztaltam.

2020. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2020. jún. 15. 22:11
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Az meg mi a fsz hogy állami?
2020. jún. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En par bap múlva megyek tb alapon a helyi kórház pszichiátriájára. Felhívtam őket es 6 nap mulvara kaptam időpontot, meg engem is meglepett. Eddig egy állami pszichologusnal voltam, akit ráadásul ajánlottak, az valami szörnyű volt... rögtön el is küldött pszichiáterhez. Ezek után mar tényleg előre félek, de első körben ki szeretném próbálni tb alapon, ha maganban egy nem hot fognék ki, azért nagyon fájna pénzt kiadnom.
2020. jún. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!