Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám abbahagyni az...

Hogyan tudnám abbahagyni az önbántalmazást?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A problémám az, hogy mostanában megint visszaszoktam az önvágdosásra. 16-17-ben csináltam, utána nagyjából egész ügyesen abba tudtam hagyni. De egy két hónapja körülbelül, megint elkezdtem, jóval durvábban mint anno. Idegességemben, vagy a falba ütök, vagy megvágom magam. Néha nem is vagyok ideges, csak lehangolt, szomorú, és megnyugtat a vérem látványa. A pengét a vágás előtt és után is leszoktam fertőtleníteni, nem akarom hogy komolyabb bajom legyen. Gondolok az öngyilkosságra néha, de csak hogy fenébe is de elegem van, jobb lenne. De képtelen lennék megtenni. Párkapcsolatban vagyok, van kettő barátom is, de nem szeretném nekik elmondani. Ha rákérdeznének hogy vagdosom e magam, elmondanám, de értelmetlen lenne csak úgy felhozni. Viszont annak ellenére hogy ezt cselekszem, abba akarom hagyni már, félek hogy nagyobb bajt okozok magamnak. Fiatal vagyok, nagyon is. De nem valami feltűnésségi hiányom van, mindig is rejtegettem, féltem hogy észreveszik, ha ez történt mindig kimagyaráztam. Segítséget akarok, hogy mivel vonhatnám el a figyelmemet erről. Nem is a fájdalom a legnagyobb lényeg, a vérem nyugtat meg.

A legtöbb sebemet a család miatt okozom, hozzájuk sem tudok fordulni. Már észrevették, régebben is volt egy ügyem velük ezzel kapcsolatban, de nem érdekelte őket. Be akarom ezt fejezni, bűntudatom van, fáj is. Egyre több a hegem is, egyre nagyobbak is, képtelen vagyok teljesen elrejteni őket. Gumi volt már a kezemen, volt hogy szétszakítottam a kezemen, annyira meghúztam. Olvasni nem megy olyankor, ha írok vagy rajzolok, olyan hangulatban teszem, ami ront a kedvemen. A sírás nem elég, kissé félek. Tudom hogy ez nem normális, de annyira nehéz nemet parancsolni magamnak. Szakemberhez sem fordulhatok, fiatalkorú vagyok, pénzem, sem lehetőségem sincs. A családom meg elítélne. Mit tehetnék ez ellen? Lehet komolyabb bajom?



2020. jún. 16. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha az segít, hogy valakinek elmondhatod a gondjaid, kisírhatod magad, én itt vagyok.
2020. jún. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocs, de annál a résznél, hogy "A pengét a vágás előtt és után is leszoktam fertőtleníteni, nem akarom hogy komolyabb bajom legyen." hangosan felröhögtem.
2020. jún. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
első, akárki is vagy, aranyos vagy
2020. jún. 16. 18:17
 4/8 anonim ***** válasza:
kire haragszol, kérdező..? anyád? apád? más?
2020. jún. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
második, igen, én is belegondolva, hehe. Kissé fura, tudom. Ha elfertőződne talán ténylegesen komolyabb bajom is lehetne és akár megkellene mutatnom másoknak, amitől félek.
2020. jún. 16. 18:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Írd be youtubera, hogy "self harm alternatives", ott találsz csomó tippet, legtöbben a jégkockát - piros ételfestékkel színezett jégkockát ajánlják. Ha belátod, hogy ez így nem jó, és le akarsz szokni, akkor már jó úton vagy. :)
2020. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
néha csak magamra haragszom. Legutóbb anyámra, ez hozta a kérdést is. Nem csak düh miatt, egy fajta késztetést is érzek, tudom hogy függőséget is okoz. Sokat olvastam róla. Néha csak ha szomorú vagyok, jól esik, de aztán mindig megbánom, de ennek ellenére is mindig újra megteszem..
2020. jún. 16. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Segítséget kellene kérned: pszichológus, pszichiáter stb. Biztos hogy van valami oka, amit egyedül nem tudsz feldolgozni, vagy ha talán igen, akkor is sokkal tovább tart, mint segítséggel.
2020. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!