Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erről kicsit nehéz írnom,...

Erről kicsit nehéz írnom, lelki és testi gondjaim vannak, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

(Legyetek szívesek normális kommenteket írni, nehéz téma ez nekem).


Alapvetően a családom jó anyagi helyzetben van, nem panaszkodhatok emiatt. Viszont egyik szülőm meghalt, amikor még kicsi voltam. Nővéremmel és másik szülőmmel élek együtt. Folyton megy a vita és mindig rajtam csattan a végén. Minden oldalról hallgatnom kell a problémákat és mindig két tűz közé szorítanak. Genetikai (testi) problémáim is vannak, ami egy kívülállónak nem tűnik fel, de én tudok róla, ráadásul úgy érzem, hogy az elvárásoknak nem tudok megfelelni, attól félek, hogy csalódást okozok. Rengetegszer veszekednek velem ok nélkül. Keményen tanulok és szorgalmas vagyok, de mégis. A családom a veszekedések miatt széthullott és, ha beszélnek is folyton egymást szidják. Rettegek a kudarctól és attól, hogy csalódást okozok.


Néha vannak rossz napjaim, amikor csak a sötét szobában ülök. Amikor valami nem sikerül, akkor néha ököllel fejbe ütöm magam, hogy “bíztassam magam”, hogy legközelebb jobban csináljam. Félek, hogyha ez így megy tovább agydaganatom lesz vagy ilyesmi...ha ez egyáltalán lehetséges.



2020. jún. 3. 22:27
 1/6 anonim válasza:
64%
Ne bántsd magad fizikailag.Esetleg egy pszichológushoz nem tudsz elmenni? Lehet segítene neked több dologban is. Ne rettegj a kudarctól. Mindenki életben vannak kisebb nagyobb kudarcok,vagy csalódások, de egyszer elfelejtjük. Ülj le akár nővéreddel beszélgetni,biztos megért. Mindig beszéld meg valakivel a gondjaidat ne hagyd hogy tönkre tegyenek a gondolataid. Barátokkal is megbeszélheted a dolgokat. Agydaganatod nem lesz,viszont én kérlek,hogy vigyázz magadra nagyon és KITARTÁS !!!! ❤️😊
2020. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, nagyon kedves tőled, hogy szántál rám pár percet❤️
2020. jún. 3. 23:07
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem próbálj kiszakadni az otthoni környezetből:barátokkal beszélgetés, találkozás, sport, szakkörök és hasonló dolgok amik elvonjak a figyelmed, ezután felnősz és végre nem kell hallgatnod😌😌
2020. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most volt az érettségi és ez a karantén dolog is, ami mégjobban rátett. Igyekszem nem bántani magam, de néha nem látok kiutat. Tudom, hogy ez nyafogásnak hangzik, de sajnos így érzek.
2020. jún. 3. 23:14
 5/6 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon köszönöm a választ❤️
2020. jún. 3. 23:15
 6/6 A kérdező kommentje:
írhatnék valakinek privátot?
2020. jún. 4. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!