Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha öngyilkos...

Mit tegyek ha öngyilkos akarok lenni?Egy ideje már foglalkoztat és elis kébzeltem hogyan tenném.

Figyelt kérdés
Barátaim nincsenek,a családom nem szeret és folyton lenéznek piszkálnak,nem birom tovább.Nem nagyon siratna senkisem. A tanulás miatt is piszkálnak de csak azért nem tudok tanulni mert mindent nekem kell csinálni. Apám alkoholista folyton veszekszik anyámmal. És a folytonos pánikrohamaim sem segitenek.Senkivel sem tudok beszélni erről.

2020. jún. 15. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Kérjél szakszerű segítséget, itt senki nem fog érdemileg tudni segíteni sajnos. Addig is kitartást és a legjobbakat :)
2020. jún. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
59%

Szia,

Itt egy olyan kérdés, amiben sok motiváló válasz van, ami segíthet esetleg :

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Valamint itt van pár online, telefonon vagy élőben is elérhető ingyenes pszichológus is. Ők jobban tudnak segíteni szerintem, mint mi.:

[link]

[link]


Kitartást és jobbulást! :)

2020. jún. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Ha a családod nem szeret, lenéznek és piszkálnak, azt bántalmazásnak hívják, az ilyen szülőket meg mérgező szülőknek. Van is egy könyv, aminek pont ez a címe - Mérgező szülők. [link] Van benne egy csomó példa, hogy milyen változatos módokon tudják megnyomorítani a szülők a gyerekeik életét, mivel törik le az önértékelésüket, de sok sikersztori is van, hogyan jöttek ki az áldozatok ebből.

A bántalmazástól normális az, ha ennyire rosszul érzed magad. Viszont ki lehet ebből jönni, bizonyítottan. Például már maga a pánikroham is elmúlhat egy jó pszichoterápiától. Érdemes lenne profi segítséggel belevágni egy ilyen önismereti munkába! De addig is, van egy csomó szervezet, ahol meghallgatnak és tanácsot tudnak adni, pl. itt van a Kék Vonal [link] ami pont bántalmazott fiatalokkal foglalkozik, vagy az Ifjúsági Lelkisegély [link] és még egy halom más segélyszervezet. Ha felhívnád őket, legyél kitartó, ha nem kapcsolnak azonnal egy segítőt. Bármilyen szomorú, de nagyon sokan vannak Hozzád hasonló helyzetben, így sokan szorulnak segítségre. Használd ki te is.

(Egyébként megdöbbennél, ha tudnád, hogy a halálod mennyi embert megviselne. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy nem, de gondolj bele hogy téged hogyan érintene, ha valaki, akit akár csak távolról ismertél - öngyilkos lenne. Azt szinte könnyebb elfogadni, hogy valakit elüt az autó vagy elviszi valami betegség, az öngyilkosság sokkal megrázóbb, mert az emberek hajlamosak lelkiismeretfurdalást érezni, ha öngyilkosságról hallanak. Mindenki rögtön azt latolgatja, hogy neki mi volt ebben a felelőssége és olyan hülyeségekből csinálunk ilyenkor elefántot, hogy ú, a múltkor kedvesebben is nézhettem volna rá és hasonlók. Olyan emberek, akik talán nem is ismerték névről az öngyilkost, olyan emberek is úgy érzik ilyenkor, hogy bárcsak segíthettek volna, beszélgethettek volna, foglalkozhattak volna az illetővel... Egyébként érdemes is lenne emiatt akár egy iskolatársnak, akár valakinek csak úgy próbaképp felvezetni, hogy beszélgethetnél-e vele valamiről, amiben nem tudod, hogy kihez fordulj. Még az is lehet, hogy egy másik bántalmazottat fogsz ki (ismétlem, hogy tényleg nagyon gyakori), és tudjátok segíteni egymást.)

2020. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek de segitséget nem tudok kérni mert akkor biztos mások is tudnának erről és azt nem akarom. Mindig is fügtem a véleményektől amiknek nem tudtam megfelelni sajnos. Attól is félek ha a szüleim megtudnák hogy mien az állapotom és az is ott lene és tuti hogy csak rontana.
2020. jún. 16. 00:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Figyelj ne attól félj mit gondolnak rólad. Adj magadnak is egy esélyt a boldogabb életre és kérj segítséget. Még szüleidnek se kell megtudniuk bár jobb lenne ha tudnák de mégis jobb ha inkább elmész és nem tudják meg mint a semmilyen terápia. Van csomó helyen akár iskola pszichológus is akivel tudnál beszélni stb. (Ő már tudna irányítani hova kellene menned stb) Tudom hogy nehéz megértem főleg a családi háttereddel de próbáld meg mert hidd el, hogy kell. De csomó ingyenesen hívható krízisvonal is van ha nagyon kell és tényleg komolyan gondolod abban a pillanatban. Ha más nem még így ismeretlenül is engem érdekel, hogy hogyan vagy és sokat jelentene ha egy év múlva már azt írnád vissza hogy minden sokkal jobb.
2020. jún. 16. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia.

Barátokra lenne szükséged,ők segítenek,van instagrammod vagy facebookod?

2020. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen van mindkettő de nem szeretném leírni a nevem.
2020. jún. 16. 17:23
 8/8 anonim válasza:
66%

Szia!

Kérlek ne legyél öngyilkos mert az senkinek nem lesz jó:(

Tudom sovány vígasz de mindenkiben van valami szép/jó csak meg kell találni!

Ha esetleg szeretnél beszélgetni akkor nyugodtan írj én meghallgatlak:)

És az hogy függsz mások véleményétől arra csak annyit tudok mondani hogy szard le ki mit gondol:)

Tudom hogy nehéz,mert egy időben én is függtem mások véleményétől de mára már szarok bele ki mit gondol

A te életed és éld úgy ahogy te szeretnéd

Ne mások véleménye határozza meg az életedet ezt soha ne feledd!:)

2020. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!