Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális érzés/gondolat?dep...

Ez normális érzés/gondolat?depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Csúsztam egyetemen 2.5 évet,azt hittem ha azt befejezem vége elégedett leszek életemmel,végrem inden sínen lesz. ELértem célom végeztem,munkám is van. Pár hónapja lett egy barátom akit csodálatosnak látok,fantasztikus minden téren,tényleg azt hiszem nála jobb embert találni nem fogok soha. Mégis az utóbbi pár napba elfogott egy erős szorongás,szomorúság,hogy most mi lesz? mi jön? mit tegyek? nem élehetem az életem csak így céltalanul,valamit találni kell amiben jó vagyok/leszek. Lehet az is közre játszik,hogy a baártom annyira sokrétű a munkán kívül annyi hobbija van,rengeteg dolgoz ért,pl a zenéléshez,sok hangszeren játszik,jól is énekel,de a táncban is profi és okos is. És itt vagyok én minden skill nélkül,semmi értlemes hobbim nincs. És azt látom midnehol,hogy mindenki másnak van valami értlemes hobbija vagy valmiben siekres. Összeroppanok a gonodlattól,hogy mi lesz velem? hogyan tovább? kilátásalanságot,unalamt látok . Mások hogy csinálják?
2020. jún. 18. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy a barátod sokrétű,minden téren megallja a helyét, de közben furcsa is kicsit, hogy ha látja, hogy neked hiányzik valamilyen hobbi, akkor nem von be. Másrészt ha meg nem érzel késztetést arra, hogy hobbid legyen, akkor mások miatt nem kell hobbit találnod. Más energia szinten vagytok, érdemes atgondolni, hogy össze lehet-e hangolni a kettőt vagy el kell fogadni, hogy neki más a temperamentuma, ami alapból nem is gond.

A munkádban ezek szerint nem tudsz kiteljesedni. Tehet alatt nő a pálma, vagy váltani kell, vagy olyan célt találni, amiben le tudsz tenni valamit az asztalra, amire büszke vagy. Akár tanulmányokba is foghatsz. De mindezt magadért tedd, ne azért mert más hogyan csinálja.

2020. jún. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Pont ezaz,hogy nagyon is érzem a késztetést,hogy hobbim legyen. Senki nem mondja,hogy legyen,de ettől vagyok depressziós hogy nekem nincs. ÉS emiatt nem érzem jól magam,nekem nem elég annyi az életből,hogy dolgozok aztán otthon tv,főzés és ennyi. Emiatt lettem most rosszul,hogy mi lesz? mibe kezdjek,hogy tlaáljam meg magam?
2020. jún. 19. 09:40
 3/3 anonim válasza:

Kedves kérdező,


ne rágódj ezen annyit, tudom, ez lehet, nem könnyű, de menni fog, csak tereld el a figyelmed valamivel (pl. könyv, film), ha nagyon elhatalmasodnának rajtad a gondolataid. én azt tudom javasolni, nézz utána, milyen hobbik vannak, és azokat próbáld ki - főleg azt, ami érdekel. Vagy gondolkozz azon, mi érdekel. Mi az, ami megfog. Amivel az életed hátralévő részét tudnád tölteni. Igaz, lehet, nem lesz egyszerű megtalálni a hobbid, de sose add fel. Szurkolok :D

2020. júl. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!