Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Feleségem depressziós, pánikbe...

Feleségem depressziós, pánikbeteg. Úgy érzem, nem szeret. Ez normális? Hogy segíthetnék neki?

Figyelt kérdés
Antidepresszánst és nyugtatót szed 2 hónapja fokozott szorongás, pánikbetegség miatt. Külföldön éltünk több éve, két hónapja Magyarországra költözött anyukájához a kisgyerekeinkkel a betegsége miatt. Most már nem csak az egészsége, hanem a kapcsolatunk, jövőnk miatt is aggódom, mert ridegen, érzelemmentesen viselkedik velem és nem vágyik vissza sem,terveiről sem beszél, szerintem nincsenek is. Engem viszont nagyon megvisel az egyedüllét. Ezek a tünetek normálisak? Mindig azt keresem, hogy segíthetnék, de úgy érzem én is segítségre szorulok. Holnap beszélek én is a pszichiáterével. Mit kérdezzek tőle?
2018. jún. 4. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez normális depressziónál. Párterápiával próbálkozhattok esetleg.
2018. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazán sajnálom. :( Én úgy gondolom, hogy te és a gyerekeid szenvedik meg ezt a legjobban. Természetes hogy rosszul érzed magad a betegsége miatt, és hogy ebből (reméljük hogy csak ebből) kifolyólag eltaszított magától. Nem kell félned attól, hogy egyedül vagy ezzel a helyzettel. Azoknak az embereknek akik ilyen mélyen vannak, gyakran a legtöbb kapcsolatuk lemorzsálódhat.

A pszichiáterének elmondhatod, hogy mit érzel, és ő valószínűleg fog tudni segíteni abban hogy hogyan állj hozzá, és hogy milyen szinten áll jelenleg a feleséged, mennyire normális ahhoz képest a viselkedése feléd. Tehát mondjuk a betegségéből adódik ez leginkább, vagy lehet hogy amúgy sem szeret már téged úgy.

Reméljük hogy mihamarabb meggyógyul, mert ha nem, azt kell mondjam, ezt az állapotot sokan nem bírják és válás lesz belőle.

Mondhatjuk hogy a "beteget" nem lehet emiatt hibáztatni, a viselkedése szempontjából, azonban a szerető fél sem fog tudni örökké mindent elviselni, neked is épp úgy nehéz, és téged sem lehet hibáztatni, ha kikészülsz.

2018. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kisgyerekekkel mi van? azok ebből mennyit éreznek? az anyjuk hogy viselkedik velük?

Ha már te is segítségre szorulsz, akkor viszont nagy a baj.


Amúgy mitől kezdett szorongani? Mert az nagyon nem mindegy. Annak az okát kell megtalálni.

2018. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A gyerekek most napközibe járnak, hogy feleségem tudjon pihenni. A gyerekek örömet okoznak neki, de egész nap sok lenne a kettő. A gyerekek volt az egyik oka az alvászavának külföldön.

Mikor 3 hetente meglátogatom őket labilissá válok a viselkedése miatt és azt feltételezem, hogy el akar válni, csak az időt húzza, hogy több jusson neki. És a viselkedése miatt nem tudom, mi igaz. Persze mondja,h szeret és nem akar válni, de a tettei, viselkedése nem olyan, mint tíz éven át.


A gyerekek tegnap is látták ezt a veszekedést, sírtak és persze én hiányzom nekik. Ők sem és én sem értem, mi történik velünk. Azáltal, hogy családom elvesztésétől félek, a munkám sem tudom végezni és nem látom értelmét élnem. Így nehéz segítenem. Nekem a családom a mindenem,őértük élek. Nincsenek már szüleim, rokonaim, barátaim, stb.

2018. jún. 4. 15:58
 5/8 A kérdező kommentje:

Elment az előbb úszni.. jókedvvel jött vissza, elmondta 5-ször,h szeret, nem akar elválni,visszajönnek hozzám...


Most reménykedem ismét.

2018. jún. 4. 16:55
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne éld bele magad ebbe az állapotba kérdező. Ugyanis ezek a kedély állapotok valószínűleg nagyon változatosak nála, hála a betegségének és a gyógyszereknek. Lehet holnap már megint nem szól hozzád, lehet 1 hétig is jó lesz minden. Ajánlom hogy keresd fel az orvosát, hogy tanácsot kérj tőle. Vagy lehet sem tenne rosszat egy saját pszichológus, akivel ezt kibeszélheted.
2018. jún. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A depresszió, mint ahogy a legtöbb lelki betegség, megváltoztatja azt, ahogy az illető érez, gondolkodik, viselkedik. Néha ez akár olyan is lehet a környezet számára, mintha nem is ugyanaz a személy volna, mint akit előtte ismertek. Előfordul, hogy azok a dolgok, amelyek korábban fontosak voltak neki, egyszerre mintha semmit nem jelentenének. Esetleg ingerlékeny, nem tár meg maga mellett másokat, mindennel és mindenkivel szemben kritikus. A belső szenvedést kivetíti a környezetére is.

Ezek a betegség tünetei, amelyek, ahogyan jobban lesz, el fognak múlni.


Abból, amit leírsz, egyértelmű, hogy a feleséged nem akar válni - hisz többször kijelentette.


A pszichiátertől azt kérdez, hogy mit tud javasolni hozzátartozók számára, hisz amint írod, ezek a változások a te lelki egészségedre is immár hatással vannak - itt, ahol én élek például vannak segítő csoportok, rövid távú terápiák, tanácsadás.

2018. jún. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szeret csak rosszul érzi magát. Meg fog gyógyulni, és minden rendbe jön.
2018. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!