Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rejtett nárcisztikus vagyok!...

Rejtett nárcisztikus vagyok! Van ebből gyógyulás?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta tudom hogy baj van velem, más vagyok mint a többiek. Mindig elvártam dolgokat, magamat a világ középpontjának gondoltam mióta az eszemet tudom. Viszont zárkózott vagyok, így nem tudtam mi lehet ez. Nemrég találtam cikkeket amik alapján elkezdtem nyomozni a fogalom iránt és mintha megvilágosodtam volna, magyarázatot adtak az eddigi 30 éves viselkedésemre:


“szégyenlős, zárkózott, introvertált, érzékeny. Zárkózottsága miatt csak a közeli családtagokat bosszantja.”


Pipa! Soha nem voltak barátaim, mindig úgy éreztem hogy nekem járna a tökéletes barát, de mindenkit kevésnek éreztem ehhez. Így csak a családtagok szenvedik el a viselkedésemet.


“sérülékeny, hiper-szenzitiv, védekező, szorongó”


Pipa! Sokat szorongok, gyakran magyarázkodok, mindent a lelkemre veszek azonnal amit nem kéne azt is.


“tele van kielégítetlen álmokkal, ahol ő a világ közepe. Vágyai nem teljesültek, ezért önbizalomhiányos és elzárkózó.”


Pipa! Gyerekkorom óta arról álmodok, hogy milliárdos leszek (még manapság is), topmodell barátnőm lesz, stb. úgy érzem ez nekem alaphangon jár! Fejben megvan minden luxusautó, ház, vállalkozás. Amiért ezeket nem kaptam meg, csalódottságot és szégyent érzek.


“szégyelli, hogy nem képes elérni céljait, de ezt jól leplezi.”


Pipa! Úgy csinálok mások előtt mintha rendben lenne az életem, de valójában a milliárdos hatalomról álmodok a mai napig. Naponta tervezgetek fejben, aztán csalódok ha az első lépésnél elbukok.


“Fél, hogy kiderül értéktelensége, ezért nála alacsonyabb szintű emberekkel veszi magát körül, akik előtt nem lepleződik le.”


Pipa! Munkahelyen, ismerősi körben a befolyásolható, lúzerebb emberekkel barátkozok, akikkel szemben okosabb vagyok és meg tudom játszani magamat előttük. Az okosabb embereket kerülöm, mert tudom hogy ők lelepleznek.


“Csodálattal nézi azokat, akik nagy dolgokat értek el, de titokban betegesen irigyli őket.”


Pipa! Naponta nézem a milliárdos, befolyásos embereket a hírekben és titkon olyan akarok lenni mint ők, irigylem őket! De közben dühöngök hogy nekik minden összejött és szidom őket.


“Szerény, félénk, gátlásos, szégyellős, visszahúzódó”


Pipa! Mindig is ilyen voltam, olyan vagyok mások előtt mint aki mindig zavarban van.


“Állandóan a sikert és hatalmat keresi, érzékeny a kritikára és kudarcokra. Nem bízik senkiben!”


Pipa! Mindig gondolkodom hogyan lehetnék hatalmas cégvezető és nem viselem el ha mások már a terveimet is kinevetik, megvilágítják a gyenge pontjait. Ha valaki kritizál megszakítom vele a kapcsolatot. Ami én csinálok, az a tökéletes!


“Nem úgy tekint partnerére (ha van) és családtagjaira, mint önálló egyénekre, hanem saját maga meghosszabbításának tekinti őket, akik érte élnek.”


Pipa! Mindig is úgy néztem Anyámékra, mint akik azért élnek hogy nekem aszisztáljanak. Soha nem gondoltam bele, hogy nekik is vannak érzéseik, stb. Úgy voltam vele, hogy ők csak úgy vannak nekem, mintha kb robotok lennének.



Ezek alapján tényleg rejtett nárcisztikus lehetek? Ha igen, van esély a gyógyulásra? Gyógyszert kellene majd szednem? Ha igen, mit? Van más is rajtam kívül aki ilyen? Nagyon meglepődtem hogy minden cikk tökéletesen illik rám és magyarázatot adott az egész életemre! Amúgy agresszív nem vagyok, még az a szerencse. Extrovertált nárcisztikusoknál olvastam ilyen tünetről is.



2020. jún. 18. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó jel, hogy mindezt felismerted magadon. Bizonyára eléggé intelligens vagy, ha ezt meg tudtad tenni, de diagnózist csakis szakember tud adni, így azt javaslom, hogy keress fel egy pszichológust/pszichiátert. Tesztek segítségével részletesebb képet lehet kapni az állapotodról. Nem merem így látatlanban azt mondani, hogy nárcisztikus vagy, mert az empátiahiány, az egocentrizmus és a többi említett tünet gyakran megjelenik az autizmus-spektrumzavar részeként is, főleg, ha gyermekkor óta jelen vannak a fent leírtak.

A személyiségzavarok terápiáját elsősorban a pszichoterápia jelenti. Gyógyszer adása személyiségzavaroknál alapvetően nem szokványos, de az alapszemélyiség talaján kialakult mentális rendellenességek kezelésére (szorongás, depresszió, függőségek, indulatkezelési nehézségek, hangulati ingadozás stb.) lehet alkalmazni, ha azok jelentősen megnehezítik a mindennapi életet.

2020. jún. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%

"Gyerekkorom óta arról álmodok, hogy milliárdos leszek (még manapság is), topmodell barátnőm lesz, stb. úgy érzem ez nekem alaphangon jár! Fejben megvan minden luxusautó, ház, vállalkozás. Amiért ezeket nem kaptam meg, csalódottságot és szégyent érzek."


Ne érezz csalódottságot. Gondolj arra, hogy Mészáros Lőrinc is egy gázszerelőként kezdte, ma meg olyan háza lehet amilyet akar, olyan autója lehet amilyet akar, meg olyan nője lehet amilyet akar

2020. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1: köszi. Autista szerintem nem vagyok, meg aspergeres se. Nincsenek repetatív dolgaim és nem okoz gondot a szemkontaktus sem és másokkal beszélni. Egyébként nagyon okosnak mondanak mások, de szerintem is az vagyok egyébként (igen, ezt gondolom magamban, de ezt nem szoktam másoknak mondani). El fogok menni egy orvoshoz.


2: hát nem lenne rossz egy ilyen karrier mondjuk, valami hasonlót képzelnék magamnak is, ilyesmin szoktam gondolkodni. Csak nem mozgok ilyen körökben, azért ők átlátnának rajtam azonnal, okos emberek!

2020. jún. 18. 23:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia Kérdező, nekem is ugyanez a problémám. Kaptál azóta segítséget?
2023. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!