Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióval kapcsolatban...

Depresszióval kapcsolatban tudnátok értelmes gondolatokat adni?

Figyelt kérdés
A mai napon diagnosztizálták hogy súlyos depresszióban szenvedek. Szeretnék meggyógyulni nagyon. Kérek ehhez segítő gondolatokat, tanácsokat, erőt és motivációt főleg azoktól akiknek sikerült leküzdenie. Szeretném én is leküzdeni mennyi időbe fog kerülni?

2020. jún. 19. 01:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

,,Ha rám tör a depresszió arra gondolok, hogy ,,mi a f*sz, én menő vagyok" és máris jobb" - egy barátom (kissé egoistának tűnhet, de amúgy nem az)

Tőled függ, tudom, hogy könnyű mondani, de én az csináltam, hogy ,,Oké, ennek vége, igen is elmegyek és élvezni fogom, nem érdekel, ha rossz lesz amit csinálok, akkor is megpróbálom" én ugye stressz miatt lettem depressziós, most harcművészeteket gyakorlok (néha talán túl agresszíven) sokat segít, legalább arra a fél napra kikapcsol, utána sokkal frissebb vagyok, meg jobb is :>

Ha akarod írj privit, akármikor, ha segítség kell, vagy csak panaszkodni akarsz ^^

2020. jún. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom, kaptál rá gyógyszert, és még pszichoterápia is kell. Ez nem háború, hogy küzdeni kelljen!
2020. jún. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Még nem kaptam teljesen új az egész nekem. Azt se tudom mi van ilyenkor. Szeretnék csak Meg nyugodni hogy ez gyógyítható és hogy van ebből kilábalás. Már rohadtul unom az egészet.
2020. jún. 19. 01:35
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

A sport valóban egy jó ötlet, legyen az bármilyen sport depresszió ellen

Mellette egyél is naponta rendesen (nem kell nekiállni zabálni mert akkor meg átesel a túloldalra és elhizol) mert az üres gyomor is csak idegességgel jár

2020. jún. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%

Magnéziumot és B-vitamint vigyél be sokat, táplálják az idegeket, jót tesz.

tej, jóreggeltkeksz, zabkorpa,ciniminisszelet;bab-mogyoró-mák, és az effélék tartalmaznak pl magnéziumot, ciniben b-vitamin van; vannak multivitaminos üdítők is. Orbáncfű-citromfű-tea is jó, ha a szervezeted nem termel elég endorfint (boldogsághormont), akkor ez megtámogatja , tehát fizikailag. Az ónix kőnek jó a kisugárzása, egészséges hatása van; a rózsakvarcnak is.

2020. jún. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%
*Ja és még gyógyhatása a zöld köveknek, a zöld szín a gyógyítással függ össze,pl akár egy zöld pólót ha felveszel, az is hathat rád pozitívan; de egyébként van ilyen, hogy kifejezetten csakrakarkötő, az pedig ha hordod, vagy csak ott van az aurádban, pl zsebedben is lehet-csak vigyázz,hogy ne hagyd el-, ha nem akarod konkrétan hordani, akkor az is feltölti a csakráidat; de külön -külön is lehetnek ilyen köveid. De ha mondjuk egy valamilyen köved van, és mondjuk nyakláncon , akkor úgy is jó pl. Vagy ilyen kis oldaltáskában, vagy mi az. Ami úgy előre lóg, mint a kenguruerszény; és nem túl nagy, csak pár ilyen apróság fér bele; pl zsepi, pénz, meg ilyen ásványok.
2020. jún. 19. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%
*Ja és pl még esetleg,ha szükséged lenne rá, pl a banánban van szelén, az meg önbizalmat ad. És a magnézium meg a B-vitamin azok is tényleg nagyon jók. Ja és ha esetleg mindig meginnád a tejet, anyud nem feltétlen örülne, tehát abból azért mértékkel, mert drága ha mértéktelenül. De szóval nagyon ajánlom, mert tényleg tökre tápláló. Amúgy a kakaóban, fahéjban is van sokféle vitamin, szóval egy kiadós palacsinta még egészséges is lehet; csak túlzásba nem kell vinni. :) Tehát mondjuk napi 8-nál nem több, és nem minden áldott nap, mert az se tesz jót; de szóval mértékkel mondjuk a csokoládé is jó tud lenni, mivel tele van vitaminnal; de nem mindennapi rendszerességgel -és habzsolva, hanem mondjuk napi pár kocka.
2020. jún. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%
Hobbi, és egyszerűen állj le az önpusztító gondolatokkal, mert felesleges. Megszülettél, van célod, csak meg kell találnod. Ha nincsenek barátaid, egyedül kell megtanulnod boldogulnod, vagy meg kell próbálnod szerezni. Mindenben a pozitívat nézd és valósítsd meg önmagad, örülj a reggeli kávédnak, hogy adatott, örülj a nap sütésnek, szimplán élvezz élni és dolgokat csinálni. Én boldogan élem az életem, szimplán ezzel, hogy mindent értékelek és tudom mit akarok, tudom mire vágyom és tudom, hogy elfogom érni, mert nincs az az Isten, aki megállítson. Ha én eldöntöttem, akkor úgy lesz, és kész. Nézzen bárki hülyének, nem fog érdekelni, tagadjanak ki az emberek, nem fog érdekelni, vagyok aki vagyok, ők meg szomorkodjanak rajta, hogy nem lehetnek ilyenek.
2020. jún. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Hiába tanácsolja valaki neked azt, hogy találj hobbit, örülj az életnek (az érzelmeinket amúgy sem tudjuk irányítani, sőt, káros is, ha belül üres és kilátástalan vagy, de azt hazudod magadnak, hogy minden happy), ez súlyos depresszió esetén nem lehetséges. Ha ezzel diagnosztizáltak, akkor bizonyára tudod és érzed, hogy az ebben szenvedők nincsenek abban a helyzetben, hogy képesek legyenek örülni és szórakozni.


Furcsa, hogy nem kaptál gyógyszert. Súlyos depresszióra szoktak adni azonnal. Akkor mit tett a pszichiátered? Hazaküldött? Gondolom, vissza kell még menned.

Egy depressziós epizód átlagosan 6-8 hónapig tart, de előbb-utóbb magától elmúlik. Csakhogy a tünetmentesség nem jelent gyógyulást. Kezeletlen depressziónál nagyobb esélye van a visszatérő epizódoknak, amik egyre súlyosabbak lehetnek.


Nálam gyógyszer nélkül 6 hónapig tartott "leküzdeni" (magától jön és megy, nem az ember irányítja), gyógyszerrel 2-3 hét után már jobban voltam.

2020. jún. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%
Majd rendesen szedd a gyógyszert, és hagyd hogy teljen az idő. Úgy tekints a depresszióra, mint egy lábtörésre. Nem kell kapálózni, meg türelmetlenkedni, attól nem gyógyul hamarabb. Szerezz be egy pár jó könyvet, és olvasgass, az is nagyon jót tesz az agynak.
2020. jún. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!