Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos beutalt pszichiáterh...

Háziorvos beutalt pszichiáterhez, mire számítsak, kérdezget vagy magamtól mondjam mi a baj?

Figyelt kérdés
Nagyon sok minden nyomja a lelkemet, család, szerelem, közösségbeli gondok, stb... Voltam már sokszor öngyilkosság szélén az elmúlt 5 évben és fél éve meg is próbáltam gyógyszerekkel végezni magammal. Sajnos nem sikerült, de másnap a szüleim előtt sikerült kimagyarázni hogy azért nézek ki olyan rosszul mert megfáztam, és ezt az osztályban is elhitték. De a lényeg hogy erről senki sem tud. Háziorvos azért utalt be, mert elég kötözködő és szerinte ha egy fiatal iskolaidőben orvoshoz megy, az vagy lógni akar, vagy lelki baja van. Ráírta a beutalóra hogy aluszékonyság meg levertség. (ami igaz is) Időpontot csak 2 hónap múlva kaptam. De ha odakerülök, mire számítsak? Mivel magamtól nem igazán mondanám el regényként az életemet, csak ha kérdez akkor válaszolok. Tehát így lerendez pár kérdéssel és utánna normálisnak talál és elküld? Vagy lesz komolyabb beszélgetés is? Az öngyilkossági kisérletet megemlítsem? De mikor? Ha nem kérdez külön rá, akkor nem fogom csak úgy mellékesen megjegyezni. És utánna vissza kell menni? Ha igen, akkor megint csak hónapokkal később?
2010. aug. 1. 02:38
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem pszichiáterhez hanem pszichológushoz kell menni.
2010. aug. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nézz be ide, az oldalt szerkesztő pszichiátertől kérdezni is lehet.

[link]

2010. aug. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ingyenes sztk pszichiáterek legtöbbször ilyenek-Na hogy van?Gyógyszere van még?Jó.Itt az új recept.Viszlát!-
2010. aug. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hát nagyon függ attól, hogy hova kerülsz. mint minden szakmában, ebben is vannak jó szakemberek, de ugyanúgy csapnivalóak is akadnak.

én is járok pszichiáterhez, bár nem lelki problémák miatt - annak ellenére, hogy azok is akadnak - hanem egy bizonyos idegrendszeri zavar, eltérés miatt, amire gyógyszeres kezelés kapok, és nekem nagy szerencsém van, mert kevesen foglalkoznak ezzel, és én pont megtaláltam azt a helyet, ahol direkt erre vannak specializálódva. tehát nekem szerencsém volt.

körbe kellene nézned, hogy ahol laksz, van-e mentálhigénés ambulancia, vagy olyan alapítvány, ami ilyen dolgokkal foglalkozik. az ugyanis rögtön nem SZTK, viszont nem is megfizethetetlen.


ha már próbálkoztál öngyilkossággal, akkor mindenképp meg kéne tenned ezt, és nagyon nagy baj, hogy ha nincs támogatásod a családod részéről, valaki, aki vigyázna rád.

majd írd meg, mi volt.

2010. aug. 1. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elmesélhetnéd, mi bajod van az élettel. Mi itt meghallgatunk, az sztk-s orvosnak erre nem lesz ideje. Felír valami gyógyszert, ami elhülyít, más haszna nem lesz.

Pszichoterapeutára lenne szükséged, akit a lélekgyógyításra kiképeztek, lehet akár pszichológus, akár pszichiáter.

2010. aug. 1. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!