Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 kisgyerekes anyuka vagyok,...

2 kisgyerekes anyuka vagyok, pszichiáterhez megyek. Mire számitsak?

Figyelt kérdés
Elég stresszes vagyok,ingerlékeny,fáradékony,depresszios,sirós. Kaptam beutalót a pszichiáterhez,mit fog csinálni? Csak kiir egy nyugtatot meg egy antidepresszánst aztán annyi?Jobb lesz azoktól?
2011. jún. 6. 11:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
Meghallgatja a panaszaidat, és ír fel gyógyszereket. A legtöbb ezt csinálja, nem tárja fel az okokat, mert arra nincs idő.
2011. jún. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Megkérdezi a panaszaid, aztán felír valami dilibogyót.Szerintem inkább pszichológushoz menj, az nem ír gyógyszert, hanem beszélgetni fog veled, ami már önmagában is megnyugtató, hogy kibeszélheted a problémádat valakinek, aki meghallgat.Gyenge, mellékhatások nélküli nyugtatót pedig recept nélkül is tudsz venni.Ott van például a Sedacur tabletta.Vagy igyál nyugtató teakeveréket, ha szükségét érzed.A komolyabb nyugtatókhoz csúnyán hozzá lehet szokni.
2011. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!


A pszichiáter valószínűleg ahogy előttem is írtál a tüneti kezelésre fog rámenni. Azaz, röviden elmondod, hogy mi a baj, ír rá feszültségoldót/antidepresszánst, vagy amit jónak lát. Ezek a gyógyszerek segíteni fognak, és megfelelő alkalmazás mellett nem fogsz rászokni vagy ilyesmi. Ez alatt azt értem, hogy pl egy idő után kevesebb mg-sat szedsz, aztán csak felet, aztán csak alkalmanként, ha szükséges.

Viszont ahhoz hogy a fennálló helyzetet megszüntesd egy olyan szakemberhez kellene fordulnod, aki beszélgetéssel segít téged abban, hogy a nehéz helyzetekben is helyt állj, és megtaláld a kiutat. Ez lehet pszichológus, mentálhigiénés szakember, vagy szociális szakember. Bátran kérj segítséget, hiszen az már az első lépés afelé, hogy megoldást találj a nehézségeidre!!!

Természetes dolog, ha tartasz tőle, hiszen egy idegen embernek intim dolgokról beszélni nem könnyű. Azonban őket titoktartás köti, amit bizonyára neked is el fog mondani az első alkalommal, amikor találkoztok.

Sok sikert!

2011. jún. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem sikerrel járunk.
2011. jún. 6. 12:22
 5/18 anonim ***** válasza:
szerintem pszichológus kéne, ha nem annyira rossz a helyzet... a gyógyszerek nem adnak megoldást, azok csak elnyomják az okokat, így azt érezheted, hogy megoldódott a probléma... de amint leállsz a szedésükről, ugyan ott leszel...
2011. jún. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A probléma az én feszültségemből adódó párkapcsolati probléma,és az hogy sok nekem a két gyerek per pill.
2011. jún. 6. 13:22
 7/18 anonim ***** válasza:
csak begyógyszerez azt kész. itt pénzre megy a dolog meg arra hogy a kliens elégedett legyen. nem arra hogy ténylegesen megoldódjanak a problémáid. azokat csak te oldhatod meg.
2011. jún. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én írtam azt a hosszú választ. Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy azok a szakemberek, akiket írtam a pszichológus, mentálhigiénikus, vagy szociális abban tudnak neked segíteni, hogy tisztábban lásd a saját helyzeted, és képes legyél te magad megoldást találni rá.
2011. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
ha parkapcsolatbol adodik a problema, akkor lehet, hogy valtoztatni kene valamit... minden esetre, ne engedd, hogy begyogyszerezzenek!
2011. jún. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de HA KÉT ÉVE UGY ÉRZEM HOGY DEPRESSZIOS VAGYOK,AKKOR SE(bocs,caps lock) szedjek antidepresszánst?
2011. jún. 6. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!