Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes visszamenni a pszichiá...

Érdemes visszamenni a pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Már annak idején voltak problémáim, amivel elmentem pszichológushoz magánrendelésre, aki már az első beszélgetés után elküldött pszichiáterhez. Önértékelési zavarom, erősebb depresszióm és szociális fóbiám volt, szuicid gondolatok naponta akár többször is, állandó lehangoltság, kedvetlenség. Igazából sokszor nem csináltam semmit, még tanulni sem tanultam.


Miután a kezelés megkezdődött, megkaptam a gyógyszeremet, sokkal jobb hangulatom volt; sokkal jobban ment minden. Aztán a pszichoterápia ellaposodott (sokszor alig beszéltem én), túl drága volt már nekem, ezért abba hagytam. Utána a gyógyszer szedését is, egyik napról a másikra, magamtól abbahagytam, mivel nagyon sokszor indokolatlanul fáradtnak éreztem magam. Na meg lett egy barátnőm is, aki odafigyelt rám, szeretett, elfogadott, és ezért sem éreztem már szükségét az egésznek.


Most viszont, kb 3/4-ed évvel az utolsó gyógyszer után, a tünetek kezdenek visszatérni. Néhány naponta nagyon letörtnek érzem magam, sokszor hülyén viselkedem a barátnőmmel; állandóan féltékeny vagyok arra, hogy másokkal is jól tudja magát érezni. Megint elkezdett a tanulás döcögni. Ráadásul amikor le vagyok törve, megint itt vannak a suicid gondolatok. Nem szeretném, ha a kapcsolatom rámenne erre a hülyeségre. Mostanában kezdtem el féltékenykedni, marhára idegesít engem is és szerintem a barátnőmet is. Bár szerinte ez is azt jelenti hogy szeretem, és ennek ő nagyon örül(t). Én már kevésbé.


Mivel magamtól hagytam abba a kezelést egyik napról a másikra, számíthatok egy kiadós leb*szásra az orvostól. Viszont azt sem akarom hogy romoljon tovább az állapotom. Mit tegyek?


A gyógyszer amit szedtem, Aurorix volt, napi 2x 300mg ha jól emlékszem, és elvileg ez a pszichiáter végez pszichoterápiát is, tehát kímélőbb lenne a pénztárcámmal is.


2011. okt. 17. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában nem ezt szoktam írni, de lehet érdemes lenne újra elkezdeni, csak mondjuk kisebb dózisban.

A pszichiáter meg lehet csúnyán fog nézni rád, mert ezekről a szerekről fokozatosan csökkentve az adagokat kell leállni.

2011. okt. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. okt. 17. 12:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig jó lenne, ha sokan megnéznék ezt a filmet, mert ez a valóság. Mindjárt jobban éreznéd magad:), és megpróbálnál változtatni magadon gyógyszer nélkül! Döbbenetes, amikor belenéztem a betegtájékoztatóba a gyógyszeredről kapcsolatban. "Ha Ön depresszióval és/vagy szorongással járó betegségben szenved, előfordulhatnak önkárosító vagy öngyilkossági gondolatai. Ezek gyakoribbak lehetnek az antidepresszáns kezelés kezdeti szakaszában, mert ezeknél a gyógyszereknél a hatás kialakulásához időre van szükség.

Ez általában két hét, de olykor hosszabb időbe is telhet.

Nagyobb valőszínűséggel lehetnek ilyen gondolatai:...stb" Ez őrület!!!Ne hagyd magad!

2011. okt. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2011. okt. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

Igen, vissza kell menni a pszichiáterhez és a pszichoterápiát is folytatni célszerű, mert komoly életvezetési problémáid is vannak, amit egyik gyógyszer sem oldd meg. Mi az, hogy alig beszéltél te a terápián? Akkor ki beszélt, ki dolgozott? A terapeuta? Elég helytelen!!! Így nem csodálom, hogy nem használt. Minden szakmailag hiteles pszichoterápia szerződéskötéssel jár, ahol tisztázzátok mit szeretnél elérni, mi a feladatot, a terapeuta mit vállal. A problémát te viszed, neked kell feltárni, nem a terapeutának. Ezt egy picit gondold azért végig. Mit is szeretnél igazából!

Másik pszichológust javaslok erre a célra, kérjél szakembertől ajánlatot kihez menj a személyiséged és a problémád alapján.

2011. okt. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 27. 07:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!