Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz vagy pszichiát...

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez kéne mennem?

Figyelt kérdés

Pár éve alig bírok kimozdulni itthonról, de ezt úgy kell érteni, hogy néha még boltba is nehezen veszem rá magam, de csak ha egyedül kell. Egyetemre is úgy jártam be, ha bejártam, hogy rosszul voltam, remegtem. Valószínűleg köze lehet ahhoz, hogy volt egy középidős elhalt terhességem évekkel ezelőtt, utána két évvel lett kisbabám, most már 2 éves. A férjemmel és vele bárhova el tudok menni, de amúgy itthon vagyok a gyerekkel.

A vetélésem után jártam pszichológushoz, pár hónapig jó volt, de nem nagyon éreztem azt, hogy megéri. Nem merek új helyekre menni, ha megbeszélem valakivel, hogy találkozunk 10-ből 9-szer lemondom. Ha találkozom is már előtte rosszul vagyok vagy útközben rámtör a remegés, izzadás. Az, hogy kiálljak tömeg elé, osztály elé felelni, kiselőadást tartani lehetetlen számomra. Minden vizsga előtt készülésnél már arra gondoltam, hogy úgy se fogom tudni. Szóbeli feleleteimtől rettegek.

A családom egyébként támogató, meg tudom velük beszélni a gondjaimat, de ezt nem tudják ők megoldani.

Amióta megszületett a gyerekünk elkezdtem félni a haláltól is. Eddig nem foglalkoztatott különösebben, de most már néha annyira belemerülök ebbe, hogy sírok és félek.

Szeretnék megváltozni, sőt visszaváltozni a 10 évvel előtti énemre aki nyitott volt és barátkozós, magabiztos.



2020. jún. 20. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindkettőhöz menned kell, de kezdd a pszichiáternél szerintem.
2020. jún. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A pszichiáter már egyből gyógyszert íratana fel? Nem vagyok nagyon járatos ebben a témában, azt se tudom mik vannak. Eddig azt hittem csak így éldegélek majd és elnyomom ezeket a dolgokat és sodródom, lesz ami lesz alapon. Kívülről nem igazán látja más a bajaimat, a családom pár tagján és a férjemen kívül.
2020. jún. 20. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Ilyen tünetekre elég valószínű, hogy egyből felírja, de persze majd még jobban belekérdez, miket tapasztalsz pontosan, és az alapján állapítja meg.
2020. jún. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!