Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitévő legyek, ha az utóbbi...

Mitévő legyek, ha az utóbbi néhány hónapban túlságosan eluralkodott rajtam a haragom?

Figyelt kérdés
Tehát arról lenne szó, hogy alapjában véve egy viszonylag türelmes és kedves vagyok, viszont az elmúlt fél évben 2-3x előfordult, hogy egy apró dologból kifolyó veszekedésnél olyannyira felhúztam magam, hogy teljesen elvesztettem az önkontrollt. Értek ezalatt kiabálást, törést zúzást stb, és minden alkalommal egy nagyon fontos embert bántottam meg ezzel. Mit tehetnék ezellen? Ez ami ilyenkor kijön belőlem nem én vagyok.

2020. jún. 21. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Sportolj, fáraszd le magad

Bár az se megoldás minden esetben mert a fáradtságtól is lehet ideges az ember

Írass fel Frontint és ha érzed,hogy kezd eluralkodni a düh rajtad akkor hajits be egyet egy pohár vizzel és várj 15 percet.

Utána semmi bajod sem lesz garantáltan

2020. jún. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
ja és egyél valamit a Frontin előtt mert szétbaxa a gyomrod ha üres gyomorra szeded
2020. jún. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne egyél frontint, mert függő leszel. És a tolerancia, meg az elvonás tünete is az ingerlékenység, mérgesség, agresszió. Csak még fokozottabban, mint ami volt. Maradjunk a sportnál. Ha meg a szeretett ember kezdi felbaxni az agyadat, akkor inkább menj el onnan. Pl sportolni. :)
2020. jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem fog rászokni a Frontinra csak akkor ha rendszeresen dobálja befelé

De vehet otthonra egy boxzsákot és azon is kiélheti a dühét talán az egy jó választás lenne

2020. jún. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehogy Frontint írass, mert egy életre függő maradsz! Menj pszichológushoz indulatkezelési zavarral! De magad is elgondolkozhatsz azon, hogy az adott dolog mért tűnik olyan fontosnak neked, és hogy mi történt az életeddel mostanában, ami miatt elvesztetted az egyensúlyodat.
2020. jún. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor érzed, hogy jön az elborulás, akkor mondj annyit, hogy most ezt nem vagy képes megbeszélni és kezelni és nem akarod hogy újra ugyanaz legyen. Menj el sétálni, csinálj bármit amitől le tudsz higgadni, átgondolni úgy hogy távol maradsz az adott szituációtól, és ebben kérd a többi jelenlévő segítségét. Ezt higgadtan el tudnád mondani, hogy ilyen megoldást találtál ki erre az egészre. Ettől még természetesen meg kell vitatni a dolgokat, és semmiképp nem szőnyeg alá söpörni, de a dühkitörés elkerülhető lehet.

Sajnos ez is te vagy, benned van, és bizonyos helyzetek vagy emberek ezt elő tudják hozni belőled. Erről te nem tehetsz, de ellene tehetsz, és ha ez a lépés elmarad akkor vagy érte hibáztatható.

Vannak egyéb gondok az életedben amik miatt feszültebb vagy? Ha igen, akkor azokra kéne megoldást találni elsősorban.

Nem nagyon derül ki rólad semmi... Sportolsz? Eszel iszol rendesen? Dolgozol? Ha igen, akkor a munkádat szereted vagy utálod? Nagyon sokminden közrejátszhat, felgyülemlett hallgatás, stressz, sok évig tartó megfelelési kényszer amit most kezdesz feldolgozni, vagy még bármi más.

Mivel nem régóta kezdődött, így ha már most lépsz könnyebb dolgod lesz, mint ha vársz ezzel.

2020. jún. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"alapjában véve egy viszonylag türelmes és kedves vagyok"


Aki ezt mondja magáról az garantáltan egy arrogáns fsz.

2020. júl. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
40%
csak egy idegbeteg barom vagy
2020. szept. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!