Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám és beszédhibá...

Szociális fóbiám és beszédhibám van, idén leszek 12.-es és hamarosan szakmai vizsgám lesz, mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta, talán első osztályos korom óta alakult ki bennem ez a szociális szorongás, és fokozatosan kezdett egyre rosszabb lenni. Nem tudtam beilleszkedni a társaságba, végül aztán 8 évig velük voltam és szerettem azt az osztályt, még ha nem is mentem el sok kirándulásra felsőben mert annyira szorongtam. Felsőtagozat környékén kezdett el a beszédhibám is kialakulni, de még annyira talán nem volt súlyos. A következő nagy csapás talán akkor jött, amikor nagymamámhoz mentem el busszal. Odafele nem értett meg a sofőr, szerencsére ő nem volt bunkó, nagyon úgy éreztem hogy leégtem előtte és hogy szégyellnem kell magamat. Visszafelé úton leordított az egyik sofőr mert nem beszéltem lassan és azóta nem merek buszjegyet kérni mert félek hogy ugyanebbe a helyzetbe fogok kerülni. Boltba egyedül nem merek menni, idegenekkel a kommunikáció egyáltalán nem megy, ha valamit nekem kell kérnem az alól igyekszem magamat kihúzni csak hogy elkerüljem a kínos helyzetet. Amikor pedig kérnem kellett valamit, szintén leégettem magamat. Remegni kezdek, a szívem gyorsan dobog és volt hogy majdnem elájultam. Évzáró előtt rosszul lettem, nem mentem el suliba mert nagyon nem éreztem jól magam, azóta alig szól hozzám és azt mondja semmit nem fog megtenni többet értem. Mit tehetnék? Nagyon reményvesztett vagyok, pszichológusban gondolkodok, de hogyan tudna nekem segíteni? Valaki más van-e itt aki hasonlón ment át?
2020. jún. 22. 14:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez a problémához mindenképp kell egy erre szakosodott pszichológus.

Mitől kezdődhetett benned ez a szorongás? És miben nyilvánult meg?

2020. jún. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"alig szól hozzám és azt mondja semmit nem fog megtenni többet értem"

Ki?

Ne csak gondolkodj, hanem fordulj pszichológushoz minél előbb. Addig is fogj egy könyvet, és kezdj el hangosan felolvasni. Bármit. Csak úgy. Magadnak, nem kell közönség. Csak hogy szokd a saját hangodat.

2020. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 Már általános iskola első osztályában, próbáltam beilleszkedni, de nem tudtam és nem mertem kimondani mások nevét nagyon rosszul éreztem magam és igyekeztem kimenni a mosdóba amikor tudtam minél többször.. Aztán voltak barátaim akikkel elvoltam, általános iskola végén megszakadt a kapcsolat, elkerültem egy középiskolába, az első középsulimban a tanár nyíltan megalázott azzal hogy én nekem kellett jelenteni, rettegtem kiállni gyomorgörcsöm volt sokszor be sem jártam magantanulo lettem, elkerültem egy másik suliba ahol szerencsére jól érzem magam.


#2 Elnézést a pontatlanságért, Anyukám nem szól nagyon hozzám. Azt hiszi hogy a fejemben kitaláltam ezt hogy ne kelljen valamit csinálnom meg hogy lusta vagyok. Szerinte csak megjátszom magam meg idegesitem öt.. Pedig nem erről van szó nem tenném azt..

2020. júl. 3. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!