Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a dadogás ellen?

Mit lehet tenni a dadogás ellen?

Figyelt kérdés

Kiskoromban sokat dadogtam, de aztàn valahogy elmùlt. AzótA mèg nèha előjön. Most megint előjött és mar elegem van. Nehezemre esik beszélni is. De azt vettem észre, hogy nyàron szépen beszéltem dadogàs nélkül meg mèg a suli első hònapjaiban, de ahogy haladunk előre az időben ùgy egyre többet. Emiatt teljesen elmegy a maradèk önbizalmam is (eddig sem volt sok). Ugy érzem nem vesznek így komolyan. Mit lehet ellene tenni? Mar nagyon elegem van.

17/l



2018. jan. 19. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Pszichológus. Hát, pont attól van, hogy nincs elég önbizalmad. Csak a tökéleteset fogadod el önmagadtól. Valószínűleg a szüleid várják el tőled a maximumot.

De az biztos, hogy nem olyan hatást kelt, hogy mások nem vesznek komolyan (ha szeretnek, mitől változna meg az irántad való megbecsülésük?), legfeljebb sajnálnak és segíteni szeretnének, csak nem tudják, hogyan.

2018. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Logopèdushoz is szerettem volna elmenni, de az anyám azt mondta, hogy majd elmúlik.

Onnan tudom, hogy nem èrdekli őket, amikor beszélek, hogy nem figyelnek.

2018. jan. 20. 08:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a dadogás miatt nem figyelnek. azok amúgy se figyelnének. Akkor olyanok társaságát kell keresni, akiket érdekelsz, biztos van olyan is. Egy pszichológus pedig jól jönne! Lehet, hogy elmúlik, de nyilván oka van, és ha ezt az okot kiderítitek és kiküszöbölöd, akkor biztos, hogy elmúlik.
2018. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Ebben az évben leszek 18 (fiú), és én már kis korom óta dadogok egyfolytában. De azt veszem észre, hogy minél többet hallom a saját hangomat annál jobban kezd elmúlni. Egyébként a középiskola is nagyon sokat segített ebben. Most már amikor az osztály előtt kell beszélnem akkor is alig dadogok. Szerintem is keresd azoknak az embereknek a társaságát akikkel jó érzed magad. Én például amikor az osztálytársaimmal beszélek akkor nagyon ritkán dadogok csak. Régebben nagyon idegesített, de amióta elfogadtam, hogy ez van és kész azóta egyre jobban tudok beszélni. Szóval sok sikert!
2018. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!