Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék teljes életet...

Hogyan tudnék teljes életet élni és legyőzni a félelmemet?

Figyelt kérdés

Nem is tudom minek nevezzem a problémát, egyszerűen mindentől szabályosan félek, ami koszos. Utálok nyers húst feldolgozni, tömegközlekedésen kapaszkodni, illetve leülni. Ha valami koszos dologhoz érek, azonnal összeomlom és egy nagyon erős kéztetést érzek, hogy kezet mossak/fertőtlenítsek. Legnagyobb részben lehetséges fertőzésektől félek és attól, hogy mi lesz, ha olyan dolgot kapok el, ami egy életre kihat majd rám.

A probléma sok évvel ezelőtt kezdőtött, akkor kétszer is mentem pszichológushoz. Azt hittem elmúlt és teljesen "meggyógyultam" ebből, viszont stressz hatására előjött. Tavaly Februárban kezdődhetett igazán intenzíven a tünetek jelentkezése újra: sokszor mostam kezet, kerültem a koszos helyeket és megint elkezdtem félni a fertőzésektől és kosztól.

Szeretnék teljes életet élni, mint régen és ahogy mindenki teszi. Szeretném, ha nem kellene folyton ezen kattognia a fejemnek, hogy "Mi van, ha...?", "Ugye nem lesz semmi bajom..?" és hasonló kérdéseken. Szeretnék felszabadult lenni és nem szeretém, ha rámenne a kapcsolatom erre, mert ki viselné el hosszú távon ezt a hisztériát?

A legnagyobb gond a tömegközlekedés használa. Kicsiként addig váltogattam a helyemet egy villamoson, amíg nedves helyre nem ültem. Ez elég traumatikus élmény volt számomra és mai napig ettől félek, hogy újra meg fog történni, hiszen helyben nem is tudnék megfürdeni, illetve ruhát váltani. Ez megtörtént azóta még 2-szer és nem is csak víz lehetett a folyadék, mivel elég büdös volt. Ezek a behatások miatt folyton kézzel megnézem nem e nedves az ülés, viszont már annyira rástresszelek, hogy valamikor el sem tudom dönteni, hogy beképzelem e. Nagyon rossz érzés, hogy a párom mellett nem tudok normálisan leülni/kapaszkodni, mint mindenki más.

Gondolkoztam, hogy újra felkeresnék egy pszichológust, illetve, hogy agykontrollal közelítsem meg a problémát és annak a gyökerét, viszont szeretnék minél hamarabb újra normális lenni.

Nem tudom mi a teendő és, hogy ebből ki tudok e gyógyulni teljesen. Segítségre van szükségem, viszont egyre tolom el magam mellől a szeretteimet és az embereket. Nem szeretném, ha ez a betegség/állapot határozna meg engem és az életemet.

Valaki, aki hasonló cipőben jár/járt, tudna valamit tanácsolni? Illetve bármilyen tanácsot szívesen meghallgatok.


A normális és építő válaszokat előre is köszönöm! (Elég rosszul érzem magam ez miatt, kérlek ne rúgj belém milyen szörnyű ember vagyok. Ha nem tetszik a kérdés/nem tudsz semmilyne formában a kérdésre válaszolni, csak menj tovább.)



2020. jún. 22. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem ez kényszerbetegség, ami a szorongás egyik formája, és nem ritka amúgy. Szakembert (pszichiátert) kellene felkeresni.
2020. jún. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát bizonyos szinten nekem is van ilyen gondom de nekem van oka. Influenzás lettem és ebből nagyon súlyos betegség alakult ki sok szenvedéssel és fajdalommal. Én azóta rettegek. Mondjuk ilyen színten azért nem hogy nem merek semmhihez nyúlni mert kezet mosok és kész. De azóta sokmindent nem merek én sem. Pl csak úgy csókolózni valakivel vagy aki beteg azt elkerülöm stb. Nem jó ez így. De nekem a betegség előtt nem volt ez csak azóta félek hogy megismétlődhet ezért. Át kene gondolni neked miből fakad.
2020. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szorongásos pótcselekvés, ami kisebb koromban alakult ki mikor külföldre költöztem a családommal pszichológusok szerint. A kézmosást tudtam akkor is irányítani (hányszor mosok kezet, mivel stb...) akkor is, amikor minden kicsúszott alólam. Sajnálom, hogy te is hasonlóan nehéz helyzetben vagy, remélem sikerül jobb körülményekkel együtt élned
2020. jún. 26. 19:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez leginkább fóbiának tűnik, nézd meg:

https://www.youtube.com/watch?v=vzGIQczkwwo&t=658s

2020. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem gyogyszeres kezeles hozna gyors valtozast. Ha idegenkedsz tole, kesobb fejlesztheted magad, terapiara jarhatsz, de a gyogyszer adja meg a kezdo lokest, mert itt kemiai valtozasok vannak, es nem mindenki kepes elmulasztani.
2020. jún. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Gyógyszer szedéstől nagyon félek és idegenkedek. Még nagyon fiatal vagyok és nem szeretném kitenni a szervezetem erős gyógyszereknek.

Agykontrollon gondolkoztam még opciónak.

Főleg attól félek, hogy tömegközlekedésen vizes ülésre ülök, mert már megtörtént párszor (2-szer pedig biztosan vizeletbe ültem, mert irtó büdös volt, csak sajnos utólag vettem észre).

2020. jún. 27. 10:16
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem agykontrollon kell hanem egy normális szakember, aki tudja kezelni ezeket a szorongásokat. Én Budapesten tudok ajánlani egy nagyon jót, csak ő eléggé megkéri az árát (15e per alkalom 1,5-2 óra).

Ha meg akarod oldani a problémáidat, illetve van rá keret, hogy kezeltesd akkor dobj egy pm-et és megadom a számát. Egyszer kétszer érdemes megpróbálni.

2020. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!