Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ilyen szülőknek milyen...

Az ilyen szülőknek milyen mentális problémái vannak?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban körülbelül 14 éves koromig verseny szinten csináltam egy bizonyos solo sportot. Utána kézilabdázni kezdtem verseny szinten de ezt is abbahagytam az egyetem második évében csak hobbinak maradt meg a mai napig. Mivel az egyetem és a munka mellett ami kellett a karrierem előre meneteléséhez nem volt időm profi szinten űzni. Én mindig is imádtam sportolni és szerencsére a szüleimnek is az volt a lényeg hogy élményeket, kapcsolatokat és tapasztalatokat szerezzek a sport által. Volt egy másik srác még a triatlonos időkben akinek a szülei szívből gyűlölnek engem a mai napig is. Gyűlölték, hogy mosolyogva jöttem ki a medencéből akkor is hogyha legfeljebb egy bronzérmet kaptam, hogy sokkal kevesebb ráfordítással jobb eredményeket értem el a fiúknál akit betegesen mániákusan orientáltak ennek a sportnak az irányába. Sok dolgot csak most sikerült összerakni. Asztma spray sutyiban a wc-ben versenyek előtt. Miért mondta, hogy gyűlöli a csirkemell ízét a rizstől meg hányni tudna kb 10 évesen. Miért nem volt edzésen 2 hétig miután megelőztem a területi bajnokságon. Ma már egy olimpikon lett az apjától pedig elfog az undor mikor meglátom, hogy megszólal valahol.

2020. jún. 23. 18:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire nevezhető mentális zavarnak. Szerintem szimplán arról van szó, hogy azt akarják, hogy a gyerekük legyen a legjobb mindenben (amivel egyébként nagyon nagy nyomást helyeznek rá) és ki nem állhassák azt, aki jobb a gyereküknél. Nagyon teljesítmény orientált szülőkről van szó. Szerintem a szülőket zavarja, hogy ők nem lehettek olyan jók, jelen esetben sportban, és a saját vágyaikat próbálják a fiúra eröltetni...
2020. jún. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!