Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az normális, hogy első alkalom...

Az normális, hogy első alkalommal sem a pszichiáter, sem a pszichológus nem reagált semmit a rossz dolgokra, amiket mondtam, csak kérdezgettek?

Figyelt kérdés

A pszichiáter rövid beszélgetés után felállított diagnózist, felírt 3 féle gyógyszert, majd klinikai szakpszichologushoz irányított.

Vele csináltam egy tesztet, aztán o is kérdezgetett, de egyikük sem adott semmilyen tanácsot, csak kérdeztek tovább. Amúgy mindkettő elég normálisnak tűnt, 50 felett vannak, szóval nyilván van tapasztalatuk. Bár úgy érzem nem vettek elég komolyan a helyzetem, pedig a diagnózis súlyos depresszió, talán bipolaris, érzelmileg labilis személyiségzavar, kenyszerbetegseg, szorongás es elmondtam nekik, hogy évek óta minden nap öngyilkos akarok lenni... igazából kívülről soha nem mondanak meg az emberek, hogy lehet valami bajom, de nekik nyilván nem kellene azt gondolniuk, hogy csak mert valaki egy fiatal csinos lany, mi baja lehet. Bar paranoiás is vagyok es nőkkel sok konfliktusom volt, úgy érzem így gondolhatják. Eddig tb alapon voltam, tényleg muszáj magánhoz menni, ha komoly segítséget akarok?


2020. jún. 23. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja megmondani a tutit egyikük sem neked. Segítenek, hogy rájöjj, honnan hová tartasz, támogatnak az úton. Neked kell a gyógyulás lépéseit megtenni.
2020. jún. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%
Igen, ez normális. Soha nem fognak véleményt mondani, akkor sem, ha bevallod, hogy megölted a saját anyád. A terápia alatt ezek nem megengedett dolgok. Ha azért mentél oda, hogy valaki nyalogassa a sebeidet, akkor rossz helyre mentél. Ők gyógyítanak, soha nem fognak sajnálgatni.
2020. jún. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Második meg sokadik alkalommal sem fognak. :D Vagy ha igen, az régen rossz, akkor másikat kell keresni. Nekik nem ez a dolguk. Ha tutujgatásra vágysz, akkor elsírhatod a bánatodat itt gyakorin, vagy valami ismerősödnek, de a pszichiáter,pszichológus ezt biztosan nem fogja megtenni, mert nem teheti meg. :))
2020. jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem véleményt, vagy ítélkezést kérek. Azt kérném, hogy hogyan dolgozzak fel egy traumát, amiről épp mesélek neki. Nem ez lenne a lényege egy ülésnek? Annyit írtam, hogy mikor meséltem konkrétan nem mondtak semmit, csak kérdeztek tovább. En sem tudom, hogy mit mondanék magamnak a sok rosszra, de nekem nem is ez a munkám, pont ezért mentem oda... ha elkezdének sajnálni, azt gondolnám, hogy nem is szakemberek. Most kertem életemben először segítséget, nem tudtam, hogy mire számítsak, itt pedig folyton arról olvasok, hogy kinek milyen tapasztalata volt a szakikkal, ezért kérdezem.
2020. jún. 23. 22:12
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem úgy működik, hogy megmondják, hogy mi rossz, meg most akkor mit csinálj, és bumm, meggyógyulsz. Még sokáig nem fognak semmi visszajelzést adni. Csak a filmekben van olyan, hogy első alkalommal elsírja az életét a páciens, a pszichiáter meg rögtön rávágja, hogy x gyermekkori trauma miatt alakult ez ki és ezt és ezt csinálja.

Legyél türelemmel. A gyógyulást egyébként is neked kell majd végigvinned, ők csak rávezetnek, hogy merre indulhatnál el. Nagyrészt egyedül kell majd csinálnod mindent.

2020. jún. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

A kérdezőnek az a baja, hogy első alkalommal mindenhol csak kérdezgettek tőle és nem volt konkrét segítségnyújtás. Nem írta sehol, hogy tutujgatásra vágyik...

Amúgy a többi alkalom valószínűleg teljesen más lesz, a pszichológusnál mindenképp, az első az ilyen felmérő, feltérképező beszélgetés volt. Az első pár alkalom még ez után is ismerkedős. Utána jön maga a terápia.

A pszichiátered nem tudom, milyen. Van, amelyik sose mond semmit, csak receptet ír, van, amelyik meg mond (és ebből is kétféle van: aki hülyeségeket mond, meg aki nem :D) Na de itt első alkalommal gondolom sok idő elment azzal, hogy kikérdezett (ha már ilyen diagnózisokat felállított... Vagy azok már eleve megvoltak, csak az egy új doki?)

2020. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindeki azt írja, hogy ne várjak tutujgatást. Semmi ilyesmit nem írtam a kerdesemben. Egyszerűen furcsa volt, hogy konkrétan abszolút semmilyen választ nem adtak, csak kérdeztek tovább. Bar ezt nem is bántam, rajtuk kívül senkinek nem tudok beszélni magamról. Mivel rengeteg rémtörténetet olvastam mar itt is borzalmas szakikról, sajnos eléggé bizalmatlan lettem plusz eleve paranoiás vagyok es nem tudtam mire szamitsak.
2020. jún. 23. 22:25
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Nyugi, a többi alkalom mindenképp más lesz! Attól persze még lehetnek "borzalmas szakik", az majd kiderül. Ha egyelőre csak ennyi baj volt velük, hogy kizárólag kérdezgettek, az csak a helyzet miatt volt, és az úgymond "normális".
2020. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most voltam életemben először, 20 perc beszélgetés után állított fel diagnózist es irt fel gyógyszert. Illetve elolvasta amit az asszisztensnek mondtam. A pszichológussal Szondi tesztet csináltunk, na az eléggé érdekes volt, örülök, hogy eddig nem néztem utána, így hitelesebb lehetett. Bar az 500 kérdéses tesztet en laikusként jobbnak találtam, de arra azt mondta a doki, hogy értékelhetetlen lett...
2020. jún. 23. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!