Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert ijedek meg ennyire...

Miert ijedek meg ennyire mindentol?

Figyelt kérdés
Ha latok, hallok valami olyat a neten,tvben vagy az utcan, ami eros idegzetueknek valo (valamikor eleg csak annyit elolvasni, hogy baj van), olyan szinten felzaklat, hogy majdnem panikrohamom lesz. Ez foleg akkor erosebb, ha menzesz elott vagyok. Eleg annyi is, hogy valami furcsat erzekelek magamon, rogton megijedek, es a legrosszabbra gondolok: megbolondulok, skizofren vagyok, rakos vagyok. Nagyon nehezen nyugszok le es nagyon rossz erzes felni. Menekulni akarok, de nem tudom hova es mi elol. Az a legijesztobb, hogy mikor ilyen ideges allapotba kerulok, akkor mindentol felek, minden megjobban felzaklat: peldaul ha valami hangos, ha felnezek az egre es meglatom a felhoket. Kepes az is megijeszteni, hogy miert ugy gyurodik a ruha, ahogy. Ez derealizacio vagy szorongas?Valamikor mar elorevetitem a szorongast, ha olyan helyre kell mennem, ahol voltam mar egyszer igy rosszul. Ilyenkor allandoan figyelgetem magam, hogy na ugyan eppen mennyire szorongok. Ezzel is felidegesitem magamat. Szedek nagyon keves gyogyszert erre, tehat latott doki. De elakarnam hagyni, de felek, hogy meg rosszabb lesz. Ha elmulik ez az allapot, akkor tok jol vagyok, de addig szamolom a perceket es a hangulatom is depis lesz. Nem tudom 0-24 elterelni a figyelmemet es nem is akarom csak azert, hogy ne legyek rosszul. Olyan akarok lenni, mint regen. Hogy ha egesz nap csak fekszek, akkor se legyen szorongasos rohamom. Ujra unazkozni akarok szorongas nelkul. Segitseg! :(
2020. jún. 27. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Pszichiáter > más/erősebb bogyó, mert a mostani úgy látszik nem sokat ér.


A helyzet az hogyha nem használ a gyógyszer akkor csak mégtöbb frusztrációt okoz. Le kéne hogy nyugtasson és akkor nem aggódnál minden marhaságon. Egy hatékony gyógyszert eszedbe sem jutna abbahagyni. De jelenleg még azon is aggódsz hogy be kell venned a bogyót.

2020. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!