Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert félek mindentol?

Miert félek mindentol?

Figyelt kérdés
kb. 1 éve egyszeruen felek mindentol,felek az emberektol,felek olyan emberek kozt lenni akiket nem ismerek,felek hogy valami ciki dolog tortenik velem es ez miatt kirohognek,iskolaban felek barmit csinalni nehogy kinevessenek ,felek attol is ha egy dolgozatot nem jol irok meg es a tanar leszid,felek attol hogy a tolem 'menobb' diakok kicsufolnak,es neha csak hirtelen ramjon a siras es azon gondolkodom milyen igazsagtalan az elet es hogy semmi se jo amit csinalok....miert lehet ez?mit tegyek?

2014. nov. 16. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lépj ki a komfortzónádból és próbálj ki új dolgokat. Ha nem megy kérheted az iskolapszichológus segítségét is. Hamar rá fogsz jönni, hogy a nagy részét csak bemesélted magadnak. Meg ha aztán valaki egyszer leszid vagy kinevet mi van? nem dől össze ettől a világ. Túl kell esni a dolgon és méltósággal viselni, majd tovább lépni. Régebben én is eléggé hasonló voltam, egyetemen aztán elhatároztam, hogy változtatok és sikerült is. Nyilván nem megy egyik napról a másikra, de kis lépésekben haladva sikerülhet. Közhely, de ne törődj azokkal, akik csúfolnak. Egy idő után majd keresnek mást, meg a ciki dolgokat is egy idő után elfelejtik.

Nekem elhiheted, biztos, hogy fogsz csinálni valami cikit, és amilyen az ember szerencséje nyilvánosan. Pont úgy, mint ahogy mindenki mással megesik. De meg kell tanulni ezeket a helyzeteket kezelni.

Amúgy meg talán az a legjobb, ha új emberekkel ismerkedsz meg. Ez egy elég nagy lépés, de ha új barátokat szerzel rájössz, hogy alaptalaon a félelmeid.

Próbáld meg kis lépésekben és ha nagyon elharapódzik ez a félelmed kérd meg az iskolapszichológust, hogy segítsen. de először mindenképpen egyedül próbálj meg kicsit megnyilni és bátrabban viselkedni.

2014. nov. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Az fél mindentől kinek nem tiszta a lelkiismerete.
2014. nov. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
2. ez bar.omság!
2014. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
1.-nek Köszönöm! Megpróbálok màsképp gondolkodni :).
2014. nov. 19. 00:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Valamilyen szinten természetes hogy fész mindentől amit nem ismersz, ezen úgy változtathatsz ha találsz olyasvalamit amit szeretettel csinálsz, és az elmúlasztja a félelmeidet, nálam bevált, remélem nálad is használ! :)
2014. dec. 1. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-assal tökéletesen eggyetértek, ez nagyon nem igaz!!!!!!!!
2014. dec. 1. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!