Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy ismerősöm anyja nem...

Puffinlekvár kérdése:

Ha egy ismerősöm anyja nem fogad el segítséget, mik a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Valószínűleg depressziós, behúzódik, bezárkózik, halállal kapcsolatos gondolatai vannak, viszont azt állítja, hogy nem adnak neki beutalót további ellátásra, amit igen kétlek, mert egy másik ismerősömet kisebb problémákkal is hatékonyan kezelték! Szerintem nem beszél róla orvosnak, csak szedi a nyugtatókat. Van, hogy azért, hogy idegesítse a szomszédokat , tompa tárggyal üti a szomszéddal közös falat. Vannak szuicid hajlamai, ezért is aggódom, hogy kàrt tesz magában vagy esetleg másban! Ha kihívna valaki hozzá egy mentál higiéniés szakembert, az pénzbe kerül? Mennyi egy ilyen ellátás? Segíteni szeretnék, hogy mindenkinek jobb legyen! Nem bevitetni akarom valahová, csak legalább beszéljen egy orvossal és ha ő nem megy a hegyhez, valamit tenni kell, különben egy rosszabb pillanatban maga vagy más ellen fordulhat tettlegesen! Mindenféle gonoszságokat, feljelentéseket tesz a családtagjai ellen is, szerintem nem igazán tud a világról...persze, igen ez nem most kezdődött, de szóltam többször is, hogy szerintem baj van, most elköltözött tőlük pár házzal arrébb, szerintem ez is egy figyelemfelkeltés, egy idősebb, majd' 60 éves emberről beszélünk. Attól tartanak, hogy egy kezelés nagyon sokba kerülne, én nem értek hozzá, de szükséges hogy valaki elbeszélgessen vele, aki viszont igen. Ha valaki tudja ennek a menetét, költségét, írja le, előre is köszönöm! Neki és környezetének is jobb lenne egy megfelelőbb életminőség! Nem gumiszobába akarom küldeni, csak kivizsgáltatni és valahogy visszazökkenteni.

2019. júl. 14. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlgondolni. Egy falveregetős időpontban ki kell hívni a mentőket, automatikusan beviszik, ellátják, kezelik. Ha van érvényes TB akkor ingyen. És a pszichiátria nem gumiszoba.
2019. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tudom, mi a különbség, csak mindenki mindenbe beleköt, ezért fejtetem ki, hogy nem rosdzat akarok\megszabadulni tőle. A mentő ilyenre kijön? Ezt nem tudtam, köszi. :)
2019. júl. 14. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!