Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lesz egy olyan ember...

Miért lesz egy olyan ember öngyilkos, aki okos, vannak lehetőségei és szeretik is?

Figyelt kérdés

Családon belüli esetet is tudok felhozni, illetve több ilyenről is hallottam. 3 éve a az unokabátyám lett öngyilkos, 28 éves volt csak, tanult volt, szerették is sokan. Szedett gyógyszert, mert depressziós volt elvileg, de arra se volt semmi oka. Illetve ha gyógyszert szedett akkor mi vitte rá az öngyilkosságra? Mondjuk a végefelé már nagyon sokat ivott és a mankahelyét is elvesztette.

Ismerősi körben is ismertem egy 40es évekbeli 2 gyerekes anyukát aki megölte magát minden előjel nélkül, a gyerekei se érdekelték már, itthagyta őket anya nélkül. Az ilyet pl mi vezérli, hogy már nem akar élni?

Én ezt sose értem meg, mi az a pont, ami ráviszi az embert, hogy az ösztönei ellenére is meg bírja ölni magát?

Jelenleg én is szarban vagyok lelkileg, nem beszélek a családomon kívűl senkivel, nincs kedvem semmihez és kilátástalan a jövőm, de a hatalmas félelmen kívűl nincs más bennem ha halálra gondolok. Nem tudnám megölni magam.


2019. dec. 11. 19:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A pszichés működés zavarainak tényleges okait még nem ismeri az orvoslás. Csak a tényeket tudja leírni, esetleg kémiai anyagokkal (gyógyszerekkel) tudja gátolni a tünetek súlyosságát (de ez persze a mentális funkciók romlását okozza).
2019. dec. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió. Súlyos depresszióba kerülhetett. Vagy nem tudsz róla, de lett egy súlyos, gyógyíthatatlan betegsége ès nem akart még èveket kínlódni fàjdalmakkal. Vagy egyik napról a másikra széthullott az addig felépített èlete, amit nem bírt elviselni. A fiatalembernél ezt tartom valószínűnek. Az anyukàt nem èrtem, azért kèt gyerek nagy felelőssèg, önzősèg a részéről, hogy csak úgy magukra hagyta őket. Ő is még viszonylag fiatal volt. Olyanról hallottam, hogy egy rendőrtiszt 60 èvesen fejbe lőtte magàt Amerikàban, nyugdíjazni akarták, érezte, hogy nincs jövője, egy másoknak kiszolgáltatott, gyenge öregember lesz belőle, ez nem fért bele a fèrfias, erős, macho ènkèpèbe ès ezért inkább végzett magàval. De ehhez a hölgy túl fiatal volt 40 évesen és a két gyereket sem szabadott volna magàra hagynia. Lehet, hogy kiderült pl., hogy súlyos beteg és tudta milyen kínok várnak rà, és ő ebből nem kért. De akkor is a gyerekek sorsát el kellett volna rendeznie, nem csak úgy otthagyni őket. Tényleg érthetetlen.
2019. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

A fiatalemberre saját életpéldámat tudom felhozni.


29 éves vagyok, orvos, nemsokára szakvizsgázom és háziorvosként fogok dolgozni. szüleimmel, testvéreimmel tök jóban vagyok, és van 10 millió megtakarításom. Ezen kívül már fél Európát bejártam.


Minden egyes rohadt nap eszembe jut, hogy de jó lenne meghalni. Ugyanis nagyon hiányzik az életemből egy párkapcsolat, soha nem kellettem a hölgyeknek, mert alacsony (172 cm), vékony, inkább elmélkedő, introvertált fiatalember vagyok, nem a most annyira menő, kigyúrt, szájhős macsó. Nagyon szerettem volna családot, gyerekeket, hármat, de most már kezdek letenni az egészről. Nem hiszek benne, hogy valaha megtalálom a párom. Ezenkívül a munkám is frusztrál. Szeretek háziorvosi praxisban dolgozni, de eszméletlenül dühít, hogy egy szakmunkás, aki 18 éves kora óta dolgozik gyakorlatilag többet keres mint én, hat év egyetem, meg lassan öt év szakorvosképzés után (nem háziorvosként kezdtem). Az is dühítő, hogy hiába hiányszakma a háziorvos, hiába kell hozzá a legszélesebb körű tudás, az emberek szemében a háziorvos kb. ezredrangú orvos a sebészek nőgyógyászok, belgyógyászok árnyékában. Sokszor úgy jön be a beteg, hogy nem tudom eldönteni, hogy tudja-e, ez nem a közért, ahol rendelhet kenyeret, meg szalámit hanem orvosi rendelő... Úgy érzem semmit nem ért az a 10 év, amit az egyetemen töltöttem, nem is beszélve az elitgimiről ahova jártam. Ha elmegyek szakmunkásnak ezerszer előbbre lennék az életben mostanra.


A megtakarításom is nagyjából nemlétező. Ha normális fenntartható praxist akarok, oda keményen milliókat kell csengetni, szépen el is fog menni rá a pénzem, hogy aztán megkereshessem a megalázó bért... Tehát hol is vagyok, az életben? Sehol. Van egy értéktelen szakmám. Nincs párkapcsolatom, és nagy eséllyel nem is lesz... Mi értelme így élni? Jaaa segíteni a betegeken? Azokon a betegeken akik csak szidnak minket, és mindenhol azt olvasni, hallani, hogy a hülye háziorvos így meg úgy... Itt is naponta van kb. öt ilyen kérdés.


Semmi értelme az egész élet nevű sz.rnak.

2019. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, neked minél előbb külföld. Édesanyám is orvos és neki/nekünk külföld volt a megoldás.

Sajnos Magyarországon hiába tanul az ember, nem fizetik és nem is értékelik.


Na de elkanyarodtam a témától, ezt csak így off-ként leírtam.

2019. dec. 11. 20:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretnék külföldre menni. Magyarországon szeretnék magyar embereket gyógyítani. Meg a családom is itt van. Nélkülük kint is éppen ilyen nyomorultul érezném magam.
2019. dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk egyedül valóban nehéz. Viszont családot nem muszáj fiatalon alapítani. Engem is kb ez hajt csak, hogy majd talán egyszer jön valaki aki kiszed ebből a szar helyzetből, de megölni képtelen lennék magam, mégha meg is oldaná azt amiben benne vagyok.
2019. dec. 11. 20:15
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Kedves doktor úr! Te legalább egészsèges fiatalember vagy. Ne keseredj el. Még jóra fordulhatnak és fognak is a dolgaid szerintem. De ha így eszedbe jutott egyáltalàn az öngyilkosság, mi tennèl akkor, ha mozgássérült lennèl, és mindennapos fàjdalmaid lennének, és azt mondanák az orvosok, hogy nincs esély a gyógyulásra. Csak azért kérdezem, mert èn meg ilyen helyzetben vagyok sajnos.
2019. dec. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 gublug ***** válasza:
53%

Az emberek különféle erősségű és stabilitású idegrendszerrel születnek. Valaki

kiegyensúlyozott és erős

kiegyensúlyozatlan és erős

kiegyensúlyozatlan és gyenge


Szóval aki kiegyensúlyozatlan, és/vagy gyenge azokat a stressz könnyebben kiborítja. Érted? A stressz küszöb alacsony, tehát a stressz könnyen átjön a küszöb felett.

Úgy képzeld el mint egy ajtó küszöböt. Ha alacsony a küszöb, könnyen bejön bármi.

Ha magas a küszöb, mert az embernek stabil idegrendszere van, akkor sokkal nehezebb leverni a lábáról stresszel és jól ellenáll neki, akár hosszabb távon is.


A tudás csak részint játszik szerepet, hiszen a tudás nem épül be az ember gondolkodásába készség szinten.

A tudott anyag válhat rossz szokássá is (gondolati vagy fizikaivá). De ha az ember meditál, akkor idővel a tudás bölcsességgé válik, azaz készségszinten beépül az egyén hétköznapjaiba.


Aki öngyilkos lesz - de nyilván nem vagyok szakértő - nem sajátított el érdemes értékrendet.


OFF:

bár megértem a fiatalembert aki orvos és családot szeretne, ám úgy tűnik, hogy a sérelmek az egóját sértik. Az ego pedig igen káros tud lenni. Tévútra vezeti az embert.

Mielőtt megkövezne valaki, hogy micsoda hülyeséget írok, kérem olvasson utána.

2019. dec. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Laca, remélem ez a kérdés költői volt. Sajnos az nem javít a dolgokon, hogy tudom másnak sokkal rosszabb. Ez sajnos nem csökkenti a magányt, és a frusztrációt.


De én a helyedben megismerkednék Böszörményi Gyulával. Egyrészt egész jó könyvei vannak, másrészt hasonló cipőben jár, mint te.

2019. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Nem értek egyet azzal, hogy egy öngyilkosnak nem lehet érdemes értékrendje. Ki dönti el mi az érdemes értékrend? Te? Vallami Allah, Jahve, Buddha nevű szadista képzeletbeli pszichopata? A Józsi a szomszédból?


Az egó valahol jogos, de hogyan ne legyen sértett az egóm, ha minden amit elértem eddig az életben hiábavaló és értéktelen.

2019. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!