Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális, vagy aggódnom...

Ez normális, vagy aggódnom kellene miatta?

Figyelt kérdés

Régi problémáról van szó, de mióta elkezdtem az egyetemet, azóta gyakrabban tapasztalom, főleg stresszesebb időszakokban. Gyakran cserélek fel betűket írásban, szóban pedig összeakad a nyelvem, és ha csak félig figyelek egy beszélgetésre, mert közben máshol jár az agyam, akkor néha teljesen más szót mondok, mint amit akartam. Mostanában pedig az kezdett el aggasztani, hogy elfelejtek dolgokat amiket másokkal beszéltem, jelentéktelenebb témákat, például hogy mutattak egy zeneszámot, vagy elfelejtem hogy valamit már közöltem velük, és újra el akarom mondani. Néha találok itthon olyan jegyzeteket, vagy napló részleteket, amiket bár nem most írtam, hanem évekkel ezelőtt, de teljesen rácsodálkozok, mert van, hogy egyáltalán nem emlékszem rájuk, hiába látom hogy az én kézírásom. Az is viszonylag gyakori, hogy elfelejtem hova tettem le valamit, valahogy szétszórtabb lettem. Vagy például a névmemóriám eddig mindig nagyon jó volt, most meg talán az a baj, hogy hirtelen sok embert ismertem meg, de néha egyszerűen elfelejtem azoknak a nevét akikkel rikán beszélek, és egyébként is nagyon felszínes a kapcsolatunk (pl. egyes szaktársak, akikkel csak 2-3-szor beszéltünk, és nem tettek mély benyomást). Azért zavar ez annyira, mert egyébként nagyon jó a memóriám, erre mindig büszke voltam, az iskolában is jól teljesítek emiatt, de a magánéletre is gondolok, én vagyok az a barát, aki mindig mindenre emlékszik, ezért is tűnt fel másoknak is, hogy mostanában feledékenyebb lettem.

Csak a tanulásra tudom fogni, mert nehéz szakon vagyok, ráadásul dolgoztam is mellette amíg lehetett. Elég sokat stresszelek, főleg vizsgaidőszakokban, ilyenkor kevesebbet is alszom mint kellene, és (talán emiatt) elég fejfájós is lettem az utóbbi időben, így még nehezebb mindenre koncenrálni. De ha ez a probléma, akkor mennyit kellene regenerálódnom ahhoz, hogy jobban legyek? Vagy okozhatja valami más is?



2020. jún. 28. 21:44
 1/1 anonim ***** válasza:

a stressz meg a kialvatlanság okozhat ilyesmi problémákat de lehet, hogy figyelemhiányos is vagy ha ez az oda nem figyelés meg elfelejtés dolog régóta fennáll

Lehet regenerálódni a stresszből ahogy az megszűnik aludni meg 8 órát aludj naponta, hogy az agyad ki tudja magát pihenni

2020. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!