Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosságot tervez, hogyan...

Öngyilkosságot tervez, hogyan tudok segíteni?

Figyelt kérdés

Nagyon közeli barátom miatt aggódom. Eddig is aggódott mindenki érte, az egyik tanárnő is, mert ebben az évben nem volt túl jól. Hatalmas karikák a szemei alatt és nagyon szomorú volt a tekintete. Volt hogy könnyezett és mosdóba ment, mert ,,csípi valami a szemét''. Nagyon sokszor mosolyog és sorra mondja a vicceket,de ha elmennek mellőle az emberek, akkor azonnal visszatér a hervadt arca. Most volt születésnapom és elhívtam a buliba. Nálam aludt, mert messze lakik és részegen elmondta, hogy ha nem sikerül az érettségije akkor megöli magát. Megijedtem, nem tudtam semmit mondani, inkább lefektettem pihenni és reménykedtem, hogy csak a pia miatt mond butaságokat. Azóta, ha írok neki, akkor rövid válaszokat kapok.

Nagyon jó barátom és őszintén tetszik is. Nem szeretném, ha tényleg megtenné. Tudok neki valahogy segíteni? Nem szeretném rosszul kezelni a helyzetet, mert akkor talán kétszer veszítem el.



2020. jún. 29. 23:18
 1/6 anonim válasza:
29%

ne hagyd hogy megtegye

próbáld meg megtudni mi az amiért meg akarja megölni magát

2020. jún. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni vele és beszéld rá, hogy forduljon szakemberhez
2020. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem valószínű, hogy megtenné, de ha mégis, nem leszel benne hibás. Két dolgot tehetsz, de neki egyik sem fog tetszeni és lehet, hogy elveszíted (később hálás lesz érte), megpróbálod rávenni, hogy segítséget kérjen; vagy mindenkit szülőt, barátot, havert megkérsz, hogy figyeljen rá.
2020. jún. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, a legjobb megoldás lenne, ha rávennéd: kérjen segítséget.

Ha másképp nem, akkor online: [link]


Ha aggódsz érte, itt van speciális link, aminek a hasznát veheted:

[link]

2020. jún. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor azt mondják, hogy utána lehet kérdezni direktben a témának pl. "te mit gondolsz az öngyilkosságról?" vagy "te gondolkoztál-e valaha öngyilkosságon?" Aztán ha igen, akkor lágyan lehet neki javasolni, hogy forduljon szakemberhez. Olyat nem szabad neki mondani, hogy egyszer úgyis minden jobb lesz meg gondolkodj pozitívan, hanem együtt kell vele érezni és meghallgatni, nem logikával érvelni, hanem érzelmesen beszélni vele.
2020. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Itt egy hasonló kérdés, amiben jó válaszok vannak, esetleg segíthet.:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__1039637..

2020. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!