Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha gyógyszerfüggőséggel...

Ha gyógyszerfüggőséggel kezeltek, kizárt a gyógyszeres kezelés?

Figyelt kérdés

Kamaszkoromban állapították meg, hogy depresszióra hajlamos vagyok, illetve több féle fóbiám, szorongásom van. Par hónapig kezeltek, aztan leallitottak a gyogyszerrol.

Egy ideig tul nagy gond nem volt, de aztan odáig fajult a szorongasom, hogy keptelen voltam emberek koze menni, nem tudtam elni az eletem. Aztan sikerült szereznem szorongasoldot/nyugtatot. Napi 1-2 szemet szedtem, vissza adta az eletem. Minden területen remekeltem, kiegyensulyozott voltam, sikeres es boldog. Normális eletet elhettem. Ez az idoszak kb 3 evig tartott.

Valami oknal fogva egy hetig kimaradt a gyogyszer, es borzasztó elvonasi tuneteim lettek, amelyekről azt gondoltam panikroham. Orvoshoz kellett mennem. Valahol meg is konnyebbultem, hogy vegre rendes segitseget kapok. Persze.. Elkuldott a pszichiáter mindenfele drogtesztre, azt gondolta szórakozásból szedtem. Hiába próbáltam elmondani, hogy miért, nem érdekelte. Egy honapig alkalmazott rajtam ket masik gyógyszert, de minden találkozó alkalmával megjegyezte: "ezeket is elfogom ám venni"

Mindez egy éve történt, azota vegetalok. Az elejen "csak" az állandó szorongas miatt, ma már teljesen kilátástalannak latom az egesz eletem, ugy erzem nincs erom semmihez, élni sem akarok igy.

Mit tehetnék?


2020. jún. 30. 08:22
 1/1 anonim ***** válasza:
Ismerős. Én is ezért nem kapok normális gyógyszeres kezelést. Pedig már 5 éve leálltam. Folyamatosan azt hallgatom hogy visszaélnék vele. Persze. Az, hogy nem lehet így élni nem sok mindenkit zavar.
2020. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!