Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaza van az orvosnak, hogy...

Igaza van az orvosnak, hogy gyógyszernek nincsen gond, hanem a gondolkodásommal van a gond?

Figyelt kérdés
Nem rég jöttem haza az orvostól. Elmondtam személyes tapasztalatomat, elmúlt pár hónap gyógyszer szedése alatt. Azt mondtam: csak annyi változott az állapotom, nincsen pánikrohamom, tudok aludni, félig meddig eltűnt zavaros furcsa gondolkodásom és ennyi. Problémás betegségből, most sem tudok teljesen kigyógyulni. Mondtam: szerintem azért nem tudok kigyógyulni belőle, mert a gyógyszer nem jó. Erre azt válaszolta az orvos, hogy gyógyszerrel semmi gond nincsen. Hanem a negatív gondolkodásommal van a gond, azért nem tudok kigyógyulni a betegségből. Tovább mondta: inkább vár még, majd következő alkalommal nem javult az állapotom, akkor lehet gyógyszer váltás. Innen jön kérdés: igaza van az orvosnak, nem gyógyszerrel van a gond. Hanem negatív gondolkodásommal kéne változtatni, akkor nem lenne semmi bajom? Ha igaza van orvosnak, akkor hogy tudnék a gondolkodásomat megváltoztatni? Frontin meg antidepresszáns meg antipszichotikum gyógyszert szedek.

2020. jún. 30. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Inkább pszichológushoz menj, mint háziorvoshoz.

Igen, lehet, hogy túl negatív vagym

2020. jún. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Igaza van az orvosnak, a gyógyszer működik, te magad írod mi mindenen változtatott. A gondolkodásod megváltoztatásán a pszichoterápia tud segíteni.
2020. jún. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy annyira szeretem ezt a "tul negatív vagy dumát". Én is gyakran megkapom. Mint ha én befolyásolnám. Depressziós vagyok, a negatív gondolatok jönnek, nem én akarom szarul érezni magam. Az orvosod épp úgy nem érti ezt, mint a többi egészséges ember...
2020. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
3-as...ebben igazad van, de lehet tenni ellene. Bár nem depressziós, hanem generalizált szorongásos vagyok/voltam, tele negatív gondolattal, és tudtam változni, de kellett a szakember segítsége. Ha valaki tudja magáról,, hogy ilyen kérjen segítséget, mert magától nem lesz jobb.
2020. jún. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Az orvos csak egy ember, aki gyógyszert ír fel,

melyről csak nagyon keveset tud,

olyan betegség kezelésére, melyről még kevesebbet tud,

olyan embereknek, akikről semmit sem tud.

2020. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nézd, sajnos azon orvosok többsége, akinek van lehetősége felírni antidepresszánst, inkább felírja és a valós problémát meg hagyja a fenébe. Te viszont úgy tűnik, kifogtál egy olyan ritka embert, aki nem ezt csinálja, hanem megpróbál téged a működő megoldások felé vinni. Ez baj?

A gyógyszerek csak elnyomják a tünetet, amikor azt meg is lehetne gyógyítani. De nem a gyógyszerekkel, mert igaza van az orvosnak, a probléma a fejünkben van és azt nem lehet gyógyszerekkel kezelni. Azt pszichoterápiával, pszichológussal lehet kezelni. A pszichoterápia, önismereti munka gyógyszerek nélkül is képes véget vetni a pániknak, szorongásnak. Pár év elkötelezett önismereti munka és teljesen búcsút inthetsz ezeknek és még egy csomó más nehézségnek is az életedben, amikre azt hitted, örökké együtt kell élned velük.

2020. jún. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!