Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderlineként mit tehetek az...

Borderlineként mit tehetek az extrán kínzó gondolatok ellen?

Figyelt kérdés
Borderline vagyok, emellett súlyosan depressziós es szorongok... meg mindig nem kaptam vissza a munkám, egyedül vagyok minden nap es kb. 100 különféle kínzó kényszeres gondoltat váltogatja egymást a fejemben. Nemrég kezdtem el pszichológushoz járni, egyelőre meg csak ismerkedünk. Most például az van a fejemben, hogy meg akarom ölni azt, aki par eve kirabolt es magamat is amikor arra gondolok, hogy elvettek azt, ami az enyém, ha valaki ismeri a borderlineokat, az tudhatja, hogy hogyan érzünk a saját tulajdonunk iránt es hogy mit érzünk azok iránt, akik bármiben is ártottak nekünk. Egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni. Gyűlölöm magam, amiért nem tudtam megakadályozni, hogy a tömegben kiraboljanak. Most is üvöltök a lelki fájdalomtól. Lelki segély vonalakat érdemes felhívni? Azon kívül, hogy teletömöm magam nyugtatoval es várom, hogy végre elaludjak, nem tudok mit tenni. Nem akarok többe gondolkodni, nem bírom tovább.
2020. júl. 1. 07:04
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

A munka hiánya is okozhat súlyos depressziós tüneteket ami csak ront a jelenlegi állapotodon

Javaslom sportolj mondjuk kezdj el futni mindennap az majd az energiádat leköti és találj valami elfoglaltságot próbáld meg megtervezni minden napodat, hogy lekösd magad

Én a helyedben valami kedélyjavítot is feliratnék ha eddig ezt nem tetted meg

2020. júl. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Amit legelőször javasolnék már csinálod (doki, nyugtató). Ezenkívül a napi elfoglaltság jöhet szóba. Hülyén hangzik, de csinálj programot akkor is ha otthon vagy. Pl döntsd el higy másnap bevásárolsz, milyen ételt fogsz főzni, kipróbálhatsz új recepteket is. Du valami takarítani valót, videóra tornát, kimenni futni, vagy ha szimpatikusabb kondibérletet. Esetleg látogasd meg egyik szerettedet, vagy tölts le egy jó sorozatot ami leköt. Céltalanul bolyongani a házban senkinek se jó.
2020. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Meditáció nekem sokat segített eltereli a figyelmemet a sok kínzó gondolatról. Sport is segít persze az embernek ilyenkor van legkevésbé kedve sportolni, de rákényszerítem magam. Mindenképp fáraszd le magad valamivel, pl. vettem egy boxzsákot és azt ütöm, míg elfáradok, de sokan futnak, bringáznak. Bármi normálisnak mondható tevékenységre kell fókuszálni, enyhíti a szenvedést és az önpusztító gondolatokat.
2020. júl. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, hívj fel lelkisegélyeket, picit talán segíthet. (Simán hívj fel olyat is, ami nemzetközi, ha tudsz angolul.)

Ne add fel!

2020. aug. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!