Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert ijeszt meg minden...

Miert ijeszt meg minden latott, hallott dolog?

Figyelt kérdés

Ha eppen szorongasos rohamom van, vagy csak szorongok, es elolvasok valami olyan cikket, vagy hallok olyan sztorit, ami nem eros idegzetueknek valo, akkor bepanikolok. Peldaul, ha ebben az allapotomban valaki rosszul lesz mellettem (ha piatol, drogtol, az meg rosszabb), akkor en is rosszul leszek. Ha ilyenkor betegsegekrol olvasok, megjobban megijedek. Ha balesetrol, szellemekrol vagy barmi negativ toltetu, ijeszto dologrol olvasok, akkor jon a panik. Amikor ebbol a "korbol" kiszakadok, lenyugszok, jol leszek, akkor nem renditenek meg ezek a dolgok, meg siman horrorfilmet is nezek, ha ugy van. De a szorongasos allapotban ezek elviselhetetlenul aggodova tesznek, megijesztenek.

Ez altalaban reggel es delelott a legerosebb. Erzem a felelmet, de nem tudom az okat.


2020. júl. 1. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor minek olvasol ilyesmit...?
2020. júl. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak peldat irtam. Volt olyan, hogy valaki epilepszias rohamot kapott mellettem, ilyen szorongos allapotomban. Azt nem tudtam kivedeni. Vagy ha valaki megszolal mellettem, hogy "uhh kepzeljetek, milyen halalos autobaleset volt reggel".
2020. júl. 1. 11:14
 3/9 anonim ***** válasza:
A szorongást le lehet és kell küzdeni. De nem egyszerű, és nem egyik napról a másikra sikerül.
2020. júl. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Kései Sirató ***** válasza:

Lehet, hogy valami szörnyűséget éltél át és azóta vagy ilyen.

Lehet öröklött is a gyengébb idegzet.

Ha terhes valaki, akkor is hajlamosabb erre, hogy túlreagálja a dolgokat.

Én elmondanám a háziorvosomnak és kérném, hogy adjon tanácsot, küldjön esetleg más szakemberhez.

2020. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ez egyaltalan szorongas? Hogy mindentol megijedek?
2020. júl. 1. 12:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Vélhetően az.
2020. júl. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Felek, hogy ez nem is szorongas, hanem paranoia, vagy skizofrenia, vagy valami komoly betegseg
2020. júl. 1. 14:22
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:
Mindenképpen szorongás az ok nélküli félelem, ne várj tétlenül, keress orvost!
2020. júl. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dehogy paranoia vagy skizofrénia. Ez "sima" szorongás.
2020. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!