Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszio, vagy normalis?

Ez depresszio, vagy normalis?

Figyelt kérdés
Az egyik baratnomnek nehany honap alatt minden osszejott, amit nem akart... Azota maga alatt van, most mar egesz nap csak fekszik, a telefonjat nyomkodja, neha pityereg, nem csinal semmit, nincs energiaja es kedve semmihez, mert szerinte ugy sincs ertelme, mert hiaba kuzdott eddig nem sikerult, es alig eszik, naponta max ketszer, de akkor is csak keveset es nehezen, mert hanyingere van es a hasa is faj...
2020. júl. 2. 17:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%
Le lehet pontozni és bogyókon élni benyomva mert kicsit szomorkás a hangulatunk máma :D
2020. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem szedek semmit. Te pedig hihetetlen igoráns vagy. Hadd tudja már jobban nálad azt, hogy mi az a depresszió, egy olyan szakember, aki 4 évet tanult egyetemen (nem magamról beszélek). Érdekes még, hogy a depressziós emberek agyi működése is más, mint az egészséges embereké ( [link] Most a személy agyműködés megváltozott azért, hogy a pszichológusoknak, pszichiátereknek legyen pénze?
2020. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%
agyműködése*
2020. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
És ezt egy bölcseszhallható tudja? :D tudod mi a furcsa hogy semmilyen vizsgalatot nem csinálnak ilyen iranyban. Nem készül mri sem ct de meg egy röntgen vagy egy vervetel sem. Úgy hogy nem magyarazz nekem agyi működesről mert aki ad egy papirt arról hogy valaki depressziós többnyire még csak nem is orvos. De a pszichiáter sem végez orvosi vizsgálatot. Bánatos vagy? Nesze a gyógyszer. Nincs agyműködes vizsgálat! Pszichológiából én is szigorlatoztam. Nem neveznem tudománynak. ;)
2020. júl. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
A bölcsészhallható az mióta szakember? :D meghalok a röhögéstől. Semmit nem tud az agyműködeséről. Még egy boncoláson sem járt. :D
2020. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
71%

Akik leszólják a pszichológiát, mint tudományt... Nos, kíváncsi vagyok, mihez kezdenének, ha ők szenvednének valamilyen mentális problémában, ami az öngyilkosság határára juttatja őket. Jól esik ilyenkor, ha valaki észszerűen elmagyarázza, amire magunktól nem jövünk rá, hogy mit miért érzünk, és rávezet, hogyan lehetne jobb. És a depresszióra létezik tudományos magyarázat, nézz csak utána, a szerotoninszint csökkenésével függ össze, amit a stressz vált ki, és igen, van, hogy ez olyan súlyos, hogy csak gyógyszer állíthatja helyre.

Kérdező!

Sajnos, nekem nagyon ismerős, amit írsz, én is depressziós vagyok/voltam. A barátnőd látja, hogy baj van? El kellene mennie egy pszichológushoz, aki megállapítja, mennyire vészes a helyzet.

Te pedig hallgasd meg, ha arra van szüksége, és éreztesd vele, hogy fontos neked és aggódsz érte, és hogy számíthat rád, próbáld meg elterelni a figyelmét beszélgetéssel, programokkal... De szerintem a legjobb lenne leülni vele megbeszélni a jelenlegi helyzetét, és segíteni neki felismerni, hogy baj van, és segítségre van szüksége, szakembertől.

2020. júl. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
Képzeld utolsó nekem is vannak problémáim és jártam nem egy pszichológusnál. Kalap kakát sem ért egyik sem. Szédülésre antidepi. B12 hianyra antidepi. Legmellre nyugtató. Agydaganatra antidepi. Pajzsmirigy túlműködésre pazichiátria bentfekvés. Taps!
2020. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Pauichológus nem szakember! Bölcsész szakot végzett. Nem orvos! De pszichiáter sem vizsgálja az agyműködesed. Kitöltet egy tesztet majd irja a bogyót. A rosszabbak a 3. Mondatod után írják a bogyót. Röhej
2020. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
#17 Miért pszichiáterhez mész pajzsmirigyproblémákkal? Neki az a dolga, hogy a mentális betegségeken segítsen, nem a fizikain...
2020. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Te tényleg ilyen buta vagy? Tudod ez úgy működik hogy rosszul vagy mentálisan elmész a pszichiáterhez ahogy itt mindenre azt tanacsolják a nagyokosok. Ő kitóltet veled egy tesztet. Jo esetben, rossz esetben elég ha elmondod, hogy esetleg remegsz nem tudsz aludni, fáradt vagy kedvetlen és már kapod is a bogyókat. Honnan kéne tudnom, hogy a pajzsmirigyemmel van a baj? Nem én vagyok az orvos basszus! Ő az orvos! És megsem csinál semmilyen vizsgalatot hanem irja ész nélkül a bogyóit. Pedig neki is tudnia kell hogy sok mentális tünetet szervi betegség is tud okozni. De nem járnak utána. És sokszor ki sem derül mert az antidepi elfedheti a tüneteket. Érted hogy mi a baj?
2020. júl. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!