Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hangok vannak a fejemben?

Hangok vannak a fejemben?

Figyelt kérdés
Ma arra lettem figyelmes hogy szerintem halucinálok. Azt hittem muterom a wc-n van és láttam hogy fel van kapcsolva a lámpa és meg kérdeztem mikor jön ki és válaszolt is. Mikor be mentem nem volt fel kapcsolva a lámpa és nem volt bent senki. Valószinüleg ez azért van mert 24 órája nem tudok aludni sem. Veletek volt már hasolnó?
2020. júl. 3. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Nincsenek hangok a fejedben, ha nem alszol.

Ezt nagyon sok helyen hallottam, olvastam is, hogy ha nem piheni ki magát az agy, akkor elkezd halucinálni a fáradtságtól, kompenzálja az ébrenlétet, próbál így pihenni, hogy majdnem álmot generál szinte így.

Nincs veled semmi baj, elmúlik, ha rendesen jó hosszan kialszod magad.

Az is megesik, hogy annyira fáradt vagy, hogy véletlenül az agyad pont az elalvási fázis előtt már le is produkál neked egy álmot. Például egy csattanás, amit úgy hallasz mint ha a házban történt volna. Nem, ez csak az agyad által képzelt előálom, ahogy nagyon gyorsan akar álmodni.

2020. júl. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt haluztam fesztivál utan kimerülten hogy piros víz folyik a csapból és aztán a csap is megnyúlt. :) Nem vettem be semmit csak hulla fáradt voltam. No para.
2020. júl. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Válaszolva a másik kérdésre, velem ez rendszeres, ha nagyon nagyon fáradt már az agyam és pihenni akar.

Zúgást, csattanást, fém csikorgást hallok nagyon életszerűen az elalvási pontom előtt, meg ismeretlen illatokat érzek egész nap, amíg nem alszom.

Megszűntek, amióta napi szinten alszom.

2020. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%
Menj aludni. :)
2020. júl. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!