Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha járok pazichológushoz, ő...

Ha járok pazichológushoz, ő tuti észre venné, ha lenne mentális betegségem/személyiségzavarom?

Figyelt kérdés

Rettegek ettől, de mindig olyan hétköznapibb dolgokról beszélgetünk, ilyesmiről nem.

Anyának említettem, hogy nem vinne-e el pszichiáterhez, de azt mondtam, egészséges vagyok, felejtsem el.


2020. júl. 6. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
56%

Akár észre is vehetné, akár nem, ha valóban könnyedebb témákról beszéltek.

A leghasznosabb az lenne, ha beszélnél arról a pszichológussal, hogy ettől tartasz és miért. "Beszélgetni" nem nagyon éri meg terápiára járni.

2020. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A beszélgetést nem úgy értem... rendes terápiára járok, nem könnyedebb témák vannak, csak olyanok, amikkel úgymond bárkin segíteni tud: stresszkezelés, illetve meg kellett hoznom mostanában egy fontosabb döntést, életvezetési tanácsok, beilleszkedés, szorongásom okai, stb.
2020. júl. 6. 21:20
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy meg te mit csinálnál egy pszichológussal, ha nem beszélgetnél? :)
2020. júl. 6. 21:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Van olyan sintér, aki nem veszi észre... Pszichiàter gyógyszert ír, és nem biztos, hogy észreveszi, ha személyiségzavarod van. 18 év alatt nem diagnosztizàlnnak személyiségzavart.

Nekem is van személyiségzavarom, de nem mondta a dilidokim. Én kérdeztem rà a diagnózisomra több, mint egy év után, akkor elmondta. De pocsékul éreztem magam, mikor megtudtam, hogy mi a bajom...

2020. júl. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem. Hát én már elmúltam 18.

Az érdekes minden esetre, hogy nem mondta el neked magától.

2020. júl. 9. 17:39
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem egyedi eset vagyok ezzel... Mástól is halottam màr, de inkâbb csak személyiségzavarnàl, hogy nem mondták meg Neki, csak akkor mikor rákérdezett.
2020. júl. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!